Skocz do zawartości
Forum

Objawy autyzmu


Gość njnnnn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, martwię się o moją 12 miesięczną siostrzenicę. Jest uśmiechniętym i komunikatywnym dzieckiem. Umie naśladować ( chociaż czasami jej się nie chce), umie zabawę na niby (np picie z kubeczka), reaguje na imię, mówi mama, tata( chociaż nie jestem pewna czy świadomie). Ogólnie jak na moje oko wszystko jest z nią w porządku. Siostra była już z nią u kilku specjalistów, którzy twierdzili, że z małą jest wszystko w porządku i teraz zbywają ją i mają o niej zdanie, że wymyśla sobie problemy.Jednak jedna rzecz mnie trapi. A więc moja siostrzenica, bawiąc się z kimś non stop wciska komuś zabawkę w ręce tak jakby używała czyjejś ręki do zabawy. Nawet gdy pokaże jej co ma robić z tą zabawką, to ona i tak potrafi mi ją wciskać 15 razy z rzędu. Efektem kończy się to tak, że jesteśmy zmuszone jej schować tą zabawkę albo zajmujemy ją czymś innym, bo mogłaby tak robić cały dzień. Nie jestem w stanie stwierdzić o co jej wtedy chodzi, bo przecież pokazuje jej co ma robić z tą zabawką a ona dalej mi ją daje. Możliwe, że jest to zachęta do zabawy. Najbardziej siostrę martwi to, że np mała czasami bierze jej ręce i klaszcze nimi albo wyciera jej ręką podłogę.Niepokoi mnie to, ponieważ czytałam, że używanie czyjejś ręki może być oznaką autyzmu. Czy taki jeden objaw może świadczyć o początku autyzmu? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ siostra odchodzi od zmysłów a nikt nie chce jej pomóc myśląc, że wymyśla sobie problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...