Skocz do zawartości
Forum

Objawy depresji u nastolatki


Gość hope

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może to się wyda dziwne ale mam 16 lat. I jeszcze rok temu wszystko było ok. Natomiast teraz wszystko się popsuło. Niewiem nawet z czego to wynika ale z tego co czytałam troche na tej stronie to wiele objawów do mnie pasuje: smutek, obniżony nastrój, poczucie pustki, bezradności, "rozsypania się", drażliwość. Mam niską wiarę w siebie, praktycznie coraz mniejsze poczucie humoru i częste napady płaczu i naprawdę mało sypiam. Nie chodzi o to, że idę późno spać. Nie, ja chodzę specjalnie około 22, żeby się wyspać, a bardzo często zdarza mi się, że budzę się dwie godz. później, potem zasypiam na jakieś pół godziny i tak całą noc albo już wogule nie mogę zasnąć i leże tylko w łóżki. Przez to jestem strasznie zaspana w szkole, a lekcje idą mi coraz gorzej bo poprostu nie mogę się skupić, no a wtym roku mam egzaminy i naprawdę się boję, że nie zdam i nie dostanę się do liceum. Miałam myśli samobójcze, kilka razy nawet sięgnełam po żyletki. Trochę tego teraz żałuję, ale chodzi mi o to, że nie mam jakiegoś określonego powodu, nie jestem w związku i jest mi z tym dobrze, nie mam wielu przyjaciół ale mam prawdziwych i jakoś sobie radzę. Dopasowałam jeszcze trochę objawów do mojego obecnego stanu ale jakoś bo ja wiem... Po porostu chciałabym wiedzieć co mi jest, może mam brać jakieś leki nasenne albo coś w stylu? Czy to by pomogło?

Odnośnik do komentarza

Leki nasenne nie są dobrym rozwiązaniem. Na początek należy zdiagnozować problem. Dlatego zalecam wizytę u psychologa, z którym otwarcie porozmawiasz o swoich uczuciach, emocjach, problemach. Być może masz początki depresji i trzeba będzie zażywać antydepresanty oraz uczęszczać na terapię, ale to tylko psycholog może podjąć taka decyzję.

Odnośnik do komentarza

Twoje objawy mogą wskazywać na młodzieńczą depresję. Powinnaś powiedzieć o swoim samopoczuciu mamie i zapisać się do psychologa, poniewaz Twoje myśli samobójcze i sięganie po żyletkę jest bardzo niepokojące. Nieleczone objawy mogą się nasilić, a to zdecydowanie utrudni Ci wykonywanie codziennych obowiązków jak i przysporzy trudności w uczeniu się. Jedni okres dojrzewania przechodzą łagodnie, inni bardziej burzliwie. Wiele młodych ludzi jest bardzo emocjonalnym w tym czasie. Więcej na ten temat przeczytasz pod tym linkiem:
Depresja u nastolatków
Najważniejsze, abyś nie pozostawała sama z tymi objawami. Porozmawiaj z mamą i skorzystaj z porady psychologa. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...