Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie schizofrenii przy nerwicy


Gość lena_wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lena_wawa

Choruje na nerwice od 17 roku życia teraz mam lat 26...staram się żyć normalnie raz jest lepiej a raz gorzej....to wykańcza człowieka!!!nie chce udawać, że żyję normalnie tylko chciałabym naprawdę zacząć żyć...czy to realne? nie wiem... z czasem coraz więcej nowych fobii i lęków mi przybywa.Zaczęło się już jako dziecko klaustrofobia i pełno lęków i fobii np.że nie mogę przełknąć śliny albo że nikogo nie będzie w domu...później w wieku 17 lat pierwszy mega-atak paniki i od tamtej pory pożegnałam się z życiem normalnym.....to jakiś horror.... sama w domu nie zostanę i w żadnym innym miejscu publicznym, z resztą sama nigdzie nie pójdę ani nie pojadę.tego jest dużo więcej...ogólnie zafiksował mi się mózg jakieś 2 lata temu,że jestem sama na świecie i nie mogę przez to przejść...może to jakiś zaczątek schizofrenii? chciałabym pójść na terapie chociaż baaaardzo się boję szukam czegoś blisko i taniego a najlepiej bezpłatnego.dziękuje za odpowiedz M

Odnośnik do komentarza
Gość gertrudajz

Musisz udać się do psychologa. Takie wizyty często są refundowane, lecz niestety kolejki są duże. Dlatego jak najszybciej zapisz się. Nie obawiaj się takiego spotkania. Psycholog to osoba, która chce Ci pomóc. Nie ma w tym nic wstydliwego, wiele osób ma podobne problemy, o czym możesz się przekonać przeglądając forum. Pomocy może udzielić także psychiatra. Powodzenia w walce z chorobą.

Odnośnik do komentarza

Istnieją pseudonerwicowe formy schizofrenii, które wynikają własnie z nerwicy, czasem ciężko jest rozpoznac na ile jest to nerwica, a na ile poczatek schizofrenii, konkretną diagnozę może postawić tylko psychiatra. Poczucie obcości, inności czy odosobnienie mogą na to wskazywąć, ale nie muszą, dlatego najlepiej by było gdybyś zgłosiła się do psychiatry. Możesz zgłosić się do poradni leczenia zdrowia psychicznego, gdzie będziesz mogoła skorzystać z pomocy psychiatrycznej bezpłatnie za okazaniem ważnego ubezpieczenia. Musisz się zarejestrować i czekać na termin wizyty. Na każdą kolejną będzie kierował Cię Twój lekarz, on będzie sugerował termin w jakim powinnas się pojawić i ze spotkania na spotkanie będziesz mogła się zapisywać. Musisz być pod kontrola lekarza, ponieważ Twój stan może się pogłębiać i jak sama piszesz - trudno jest radzić sobie z codziennymi obowiązkami przy takiej chorobie. Jestes młoda i wartościowa kobieta, dlatego musisz walczyć z chorobą i ją pokonać a leczenie na pewno przyniesie pozytywny skutek. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...