Skocz do zawartości
Forum

Jak radzić sobie z somatycznymi objawami nerwicy lękowej?


Gość kasia449

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasia449

witam ma 20lat od 7lat mam stwierdzoną nerwicę lekkową leczyłam się u lekarza rodzinnego dostawałam leki uspkajające ole zawsze lęk przed nerwicą był bałam się wychodzić sama itd czasem nerwica na dłóższy czas dawała mi odpocząć sama jeździłam autobusem do dentysty itd i dawałam sobie rade i listopadzie nerwica powróciła myślę że miały wpływ na to przemęczenie i stres związany z robieniem prawajazdy zrywanie powieką drzenie lęk a raz też upadłam bo zrobiło mi się słabo byłam u lekarza rodzinnego dostałam leki na początku było strasznie teraz jest jak gdyy troszkę lepiej ale i tak obiawy somatyczne nie dają mi spokoju najbardziej uczucie słabości i że zaraz zemdleję dreszcze lęk nadal od 5mieś nie wychodzę z domu sama nawet o tym nie myśle z rodziną już na siłe do sąsiadki ale to mama melisal przy sobie w takie miejsca jak sklep kościół nie jestem w stanie iść odstawiłam leki jestem teraz tylko na melisalu i valerianie jak nie dać się zwaryjować i pokonać te obiawy tyle razy wygrywałam z nerwicą na pare mieś jak teraz sobie poradzić najbardziej boję się że zemdleję proszę o poradę kasia

Odnośnik do komentarza
Gość dominikau0

Witaj, wspominasz, że zastosowano u Ciebie leczenie farmakologiczne. Mam pytanie, czy nikt Ci nie zaproponował jakiej terapii? Różne techniki psychoterapeutyczne odpowiednio dobrane także mogą skutecznie pozbyć się problemu. Udaj się do psychologa i poproś o radę. Postaraj się także samodzielnie wypracować swoje sposoby na stres i napięcie i nigdy o nich nie zapominaj w ciężkich sytuacjach.

Odnośnik do komentarza
Gość odp kasia449

byłam u psychologa i dostałam syropek z melisy:)
i wypis na karteczce że mam nerwice wegeratywno-lękową z agorafobią
psycholog powiedział że sama sobie z tymporadze i nie widzi sensu leczenia
staram się olewać te objawy ale nie zawsze wychodzi i nadal siedzę w domu
mam nadzieję że to się kiedyś zmieni

Odnośnik do komentarza

Na pewno się zmieni, ale mimo wszystko ja nie rezygnowałabym z terapii u psychologa. Spotkania nawet raz czy dwa razy w miesiącu mogą być bardzo pomocne w walce z nerwicą. Na pewno sama też musisz pracować nad sobą, ale zastanów się czy nie chcesz korzystać z terapii. Jesli uważasz, że może być pomocna - umów się na wizytę. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...