Skocz do zawartości
Forum

schizofrenia


Gość udaje że jest ok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość udaje że jest ok

Hej.
mam problem który narasta już od dłuższego czasu. Generalnie mój ojciec o ponad 20 lat choruje na schizofrenie, w ciągu ostatniego roku trafił do szpitala chyba ze 4 razy.
Głównie ze wzgledu na to ze znęcał sie psychicznie nade mną i mama ,leciały różne wyzwiska z jego strony, ma jakieś paranoje a ostatnio nawet modlił sie zebym złamała nogi bo przecież jestem diablem wcielonym głównie ze względu na to ze tylko ja nie boję sie postawić. Kilka razy mnie udarzył i niszczy moją samoocene.. Skończyłam studia, mam dobrą pracę w swoim zawodzie mam narzeczonego... i wszystko się sypie nic nie cieszy ani podwyżki ani zakupy dosłownie nic. Czasami mam ochotę sie spakowac i zniknąć ale pojawia się problem bo boję sie zostawić mamę z tym czubem! Bo nie wiem jak dalek może sie posunąć. Wszystkie swoje nerwy poprostu wywalam na chłopak mała pierdoła a ja wybucham. Zyję w ciągłym stresie nerwach co zastane w domu i ile bede musiała słuchać jego gadania i poniżania mnie. Wspomne jeszcze że "tatuś" jest alkoholikiem i potrafi zarzygać całą chate i każe nam to sprzątać bo musimy odkupic swoje winy itp itd po czym następnego dnia przychodzi i przeprasza, udaje dobrego a wieczorem znowu jazda. Otwiera okna i wietrzy całą noc a mamy grudzien. Sczerze to modle sie żeby miał jakieś raczysko które go zeżrze bo jak się dowiadywaliśmy ciężko bedzie sie go pozbyć... Mam już wszstkiego dosyć i poprostu chce mi sie wyć. Ne wiem czy to już depresja czy dda czy jeszcze jakieś inne gó***

Odnośnik do komentarza

Jesteś przeciążona tym wszystkim, co dzieje się w Twoim domu rodzinnym. Choroba ojca, jego napady, poniżanie Was, hospitalizacje, alkoholizm itd. Nic dziwnego, że emocjonalnie tego nie wytrzymujesz. Nie wiem, czy coś Ci dolega w sensie klinicznym, bo drogą wirtualną nie da się postawić diagnozy, ale na pewno potrzebujesz wsparcia. Twoja mama prawdopodobnie również. Poszukajcie pomocy dla osób współuzależnionych. Odsyłam na stronę Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych PARPA (http://www.parpa.pl/). Są tam adresy placówek, w których mogą szukać pomocy dzieci i żony borykające się z problemem alkoholizmu ojca/męża. Pani ojciec natomiast powinien być pod stałą opieką lekarza psychiatry i zgodnie z jego zaleceniami zażywać laki na schizofrenię. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...