Skocz do zawartości
Forum

Gdańska 12 kroków


Gość Janusz1515

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz1515

Mam pytanie do psychologów, psychiatrów. Czy prowadzenia zajęć 12 krokowych może odbywać się przez osobę która nie skończyła studiów kierunkowych? Zastanwia mnie fakt, że 12 kroków które zostało pomyślane jak system samopomocy (AA.DDA itd) coraz bardziej przypomina biznes.
Można znaleźć ogłoszenia które promują takie zajęcia. Dobrze przygotowane strony WWW. Pod względem marketingowym jest to zrobione wzorcowo. Osobiście osoby potrzebujące pomocy zachęcam do skorzystania z mitingów DDA, AA które są bezpłatne lub płaci się "co łaska".
Do spotkań w Zakroczymiu gdzie się co prawa płaci ale tam jest wyżywienie i spanie.
Moje osobiste doświadczenia z płatnymi zajęciami 12 krokowymi są raczej przykre choć sam program jest bardzo dobry. Niestety gdy w gre wchodzą pieniadze to one zwyciężają. W podanym niżej linku jako pierwszy domyślny jest pokazany człowiek bez przygotowania kierunkowego a dalej dopiero "prawdziwy" psychoterapeuta z 9 latami studiów. Co znamianne tego drugiego można sobie łatwo odszukać w necie natomiast na temat tego pierwszego mamy tylko szczątkowe informacje.
Na tyle na ile wiem ma on natomiast świetne przygotowanie marketingowe być może ma to związek z faktem że "prowadził długoletnie obserwacje działania kultury korporacyjnej ".
http://12krokow.com/pl/informacja-o-zapisach

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...