Skocz do zawartości
Forum

poczatek depresji


Gość srekler

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat i mam trzy letniego syna. Na tym pozytywy się kończą. Właśnie jestem w oczekiwaniu na sprawę rozwodową. Jestem bez pracy, skończyłam jedynie technikum. Tak bardzo chciałabym być autorytetem i opoka dla mojego syna a boje się że temu nie podolam. Nie wiem co mam ze sobą zrobić, czego się nie zlapie to albo ginie śmiercią naturalną albo partacze to z klasa. Mam strasznie niską samoocene za czym idzie brak pewności siebie. Obwisłe cycki, pryszcze na twarzy, plecach, zdazy się i na pośladku, krzywe zeby i moja najwieksza zmora, obgryzione paznokcie.. Boję się najbardziej o przyszłość syna ale też o moja, że mimo młodego wieku nikogo już nie poznam a nawet jeśli to nie zaakceptuje moich mankamentów czy brzydkich nawyków.. Zaczelam jeszcze więcej płakać po nocach.. Mniej wychodze z domu tylko wtedy gdy trzeba i dla syna . Próbuje stawić czoło wszystkim przeciwnoscia ale niestety cyborgiem nie jestem i wszystko rozpamietuje i planuje moja zombie przyszłość. .. Chce się wziąć w garść dla syna bo warto w 1000000% tylko nie wiem jak to zrobić..

Odnośnik do komentarza
Gość SurferZSaintTropez

Patrząc z boku to nie powiedziałbym że posiadanie dziecka w tym wieku jest pozytywem. No ale Ty je na pewno bardzo kochasz więc to nie ma większego znaczenia. Poza tym wygląd i nawyki zawsze można zmienić jak się bardzo chce, przynajmniej częściowo. Z cyckami się pogódź poza tym dermatolog, stomatolog, dobre ubrania, sport, zdrowe odżywianie ewentualnie psycholog tyle w temacie. Wiem że to bardzo kosztowne, czasochłonne i po prostu dla wytrwałych ale pomyśl ile możesz zyskać.

Odnośnik do komentarza

Chcesz rady jak to wszystko poukladac w calosc. Wszystko malymi kroczkami nie martwiac sie na zapas. Mozliwe ze jestes w ciezkiej sytuacji materialnej ale naprawde po technikum dasz rade znalezc prace. Najwazniejsze, aby za duzo nie rozmyslac wycwiczyc autoobserwacje mysli i reagowac kiedy zaczynaja te mysli zmierzac na poziom depresyjny. Obgryzanie paznokci czy wypryski to rzeczy ktore da sie zmienic. Moze za duzo czekolady moze detoks, mniej stresu( tak jak wyzej kontrolowanie wlasnych mysli). Zlego nawyku zawsze da sie oduczyc. Jezeli jestes swiadoma ze jakies posiadasz to tak naprawde sama ich nie tolerujesz. Gdyby bylo inaczej nawet bys ich nie zauwazyla. Najlepsze matki to nie te ktore kupuja dziecku prezenty i gadzety tylko takie ktore potrafia dziecku wytlumaczyc zycie. Mowisz ze planujesz swoja zombie przyszlosc. Nie planuj za duzo nie wybiegaj w daleka przyszlosc bo to Cie moze zdolowac a jedyne co z tego bedziesz miec to brak checi do wstania z lozka. Planuj najblizsza przyszlosc w sposob realny. Mozliwe ze ostatni okres zycia Cie troche przydusil i brakuje Ci motywacji, ale napewno gdzies ja masz skoro szukasz jakiejs rady. Pierwsze zaczalbym czytac o rozwoju osobistym to napewno da Ci punkt zaczepienia, poznasz siebie ale liczy sie zdyscyplinowanie jezeli naprawde bedziesz chciec po roku samej siebie nie poznasz.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...