Skocz do zawartości
Forum

Tata uważa mnie za niezradnego


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wstawiałem już tu wcześniej swoje posty, które dotyczyły głównie samotności. Teraz będzie o czym innym.
Mam 22 lata. Studiuję, pracuję, mam swoje mieszkanie i samochód. Mam pewny problem z moim ojcem. Otóż wczoraj z nim rozmawiałem przez telefon i powiedział mi, że przeleje mi pieniądze na życie. Trochę się zdziwiłem, bo zarabiam całkiem nieźle, więc nie ma powodów do obaw. Wcześniej mi też przelał pieniądze, ale mu odesłałem je z powrotem. Poczuł się obrażony. Powiedział mi, że jeszcze raz mu odeślę pieniądze, to ZDEJMIE PASA I MI WLEJE.
Trochę to dla mnie śmieszne jest to, co mówił. Ja jestem spokojny o swoje finanse, więc dlaczego mój ojciec przelewa mi te pieniądze na siłę?

Może to chaotycznie napisałem, ale jak myślicie kto ma rację? Czy z moim tatą jest coś nie tak, czy ze mną? Znacie kogoś, kto ma syna w podobnym wieku, co ja i mówi, że zdejmie pasa i mu wleje? O czym to może świadczyć? O staroświeckiej mentalności? Już sam tego nie rozumiem.
Chciałbym zobaczyć, jak to wygląda z punktu widzenia osób trzecich.

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj książkę "toksyczni rodzice". Czy aby twój ojciec nie był z serii wiecznie nieobecnych ojców, do bani? Czy aby nie próbuje na starość nadrobić kasą za to że cie zaniedbywał jako dziecko, nie spędzał czasu z tobą, nie bawił się, nie uczył? Moi tak robią. Może przestraszył się że za dobrze sobie radzisz i już nie potrzebujesz rodziców, wysyła kasę żeby na starość mógł ci wypomnieć że dawał ci kasę a ty się nim nie zajmujesz? Stary numer. Ja mam podobnie, jak się z matką pokłóciłam powiedziała że się obrazi i przestanie mi kupować ciuchy. Tyle że kupiła mi 1 sweter w ciągu ostatnich 8 lat, też nie wiedziałam skąd takie teksty bierze i co sobie wyobraża, ona nadal żyje czasami że mam 5 lat i nie umiem sama iść do sklepu. Prawdopodobnie twoi też chcą się nadal czuć potrzebni tobie lub ci zadośćuczynić kasą bo inaczej nie potrafią.

Odnośnik do komentarza

moze ojceic jest ci cos winien czuje ze czegos nie dal ci w zyciu teraz pieniedzmi probuje to wynagrodzic zastanow sie//nie jest to normalne skoro zarabiasz , moze nie dal ci czegos w zyciu np milosci teraz znalazl taki sposob na zadosc uczynienie

Odnośnik do komentarza

Co wy wszyscy z tymi zaburzaniami psychicznymi? Już człowiek powie 1 zdanie i od razu zaburzenia psychiczne. Raczej z szacunku do pieniędzy i pracy tak powiedział i się wkurzył. To jest inne pokolenie, im często pieniędzy brakowało więc ojciec nie rozumie jak ktoś może kasę odsyłać i to od ojca, to jakby zdeptać jego honor i odrzucić jego prezent z jego ciężkiej pracy. Powiedz że szanujesz jego pomoc i dziękujesz, że na życie masz a to wykorzystasz na bonus np wycieczkę czy coś. Wątpię żeby podsyłanie kasy było uznawaniem że jesteś ciapą. a nawet jeśli to nie musisz mu niczego udowadniać, przeczytaj tę książkę o toksycznych rodzicach zanim znowu post napiszesz bez sensu tam jest wszystko wyjaśnione.

Odnośnik do komentarza

To wszystko zależy jakim tonem to powiedział i kontekst. Mówiąc do 22 letniego syna ,, zleje cię pasem'' bez cienia humoru nie jest już normalne i jest to już bardziej buc nie ojciec. Zależy też od jego wieku,wychowanie wieś/miasto, gdzie mieszkają a gdzie ty teraz mieszkasz. Czy dokładnie wiem co robisz i jakie zarobki masz.

Odnośnik do komentarza

"nowiemm" chyba jest najbliższy prawdy. Wystarczy,że mu serdecznie podziękujesz i powiesz, że co prawda na bieżące potrzeby zarabiasz sam, ale skoro mial przyplyw dobrego humoru, to sobie zachowasz na czarną godzinę, która co prawda może się zmienić w jakąs frajdę pt.wycieczka.
Jeśli rodzice mają małe dochody, to powiedz, że przyjąłeś tę pieniążki, ąle więcej niech Ci nie podsyla, bo zarabiasz i jest Ci głupio od nich dostawać pieniądze jak wychowali Cię tak ,że dajesz sobie radę. Natomiast jesli rodzicom wiedzie się dobrze, a może tak, skoro masz własne mieszkanie, pewnie w tym wieku to kupione przez rodzicow lub odziedziczone po babci - to tylko podziękuj.

Nie wiesz czemu wyslał? Nie musi chcieć Cię przekupywać, wystarczy,że żle się czuje ( ale nie umyslowo) np. b. bolało go serce i wymyślił sobie np.nocą,że niedługo zejdzie, to chcial, aby jakaś porcja pieniążkow od niego właśnie, trafila do Ciebie, jako taki sygnal,że zawsze o Tobie myśli nawet jak nie umie tego okazać. Z tym pasem to taki żart pt. tytułem, że wyslał i zwrotów nie przyjmuje, koniec i kropka.
Nie oddawaj mu, bo będzie mu przykro.

On nie podważa Twoich umiejętności, on po prostu z tej racji,że bardziej był tym, od zarabiania pieniędzy w domu, to tak okazuje Ci że pamięta o Tobie. Zawsze byl odpowiedzialny i dużo czasu spędzal poza domem, bo mial rodzinę i zarabial i tak mu zostalo, częściowo rozumie życie poprzez finanse.

A jak naprawdę nie chcesz wydać na siebie, to włoż na konto- kiedyś Ci się rodzice naprawdę zestarzeją i trzeba będzie np. zatrudniać opiekunki, to do jakiejś oplaty będziesz mial- sprawdzisz czy bardziej sie dewaluuja, czy procentują.

Nie obrażaj sie, tyko ciesz się, że może ułomnie, ale daje Ci znać,że myśli o Tobie.

Dobrych kontaktów z rodzicami życzę, tzn. żeby odleglość Was dzieląca nie powodowała, że opacznie swoje intencje odczytujecie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...