Skocz do zawartości
Forum

Jak pomóc mamie alkoholiczce?


Gość angela1750

Rekomendowane odpowiedzi

Gość angela1750

Witam .... Mam 19 lat. i od ok 2 lat moja mama nadużywa alkoholu. Niewiem jak jej pomóc ponieważ ona pije po pracy i wraca do domu pijana i każdemu wmawia ze jest trzeżwa albo ze jest po jednym piwie. Awantury powtarzają sie bardzo często. Podejmowane próby rozmowy i namawiania jej na leczenie nie pomaga bo ona twierdzi ze nie ma problemu ze jej sie należy. A ona nie widzi jak my cierpimy i tata. Tata jest bezradny bo nie umie do niej trafi bo kłamie na każdym możliwym kroku i oszukuje nas. Tylko że ja już jej nie wierze ze pyskuje do niej bo nerwy mi puszczają. Jak wraca do domu pijana to mam ochotę ją pobić albo niewiem co. Moje dwie młodsze siostry też już mają dość też sie boją każdego dnia jak będzie. Naprwdę już niewiem co mam robić. Jak jest awantura to ona mówi że się zabije bo ona już nie daje rady ale na leczenie nie pójdzie. Proszę o pomoc o jakieś rady bo już nie daje rady jak mam sie zachowywać kiedy ona wraca w takim stanie do domu?? Zrozpaczna ;(((

Odnośnik do komentarza

Współczuję takie sytuacji. Niestety wiele rodzin boryka się z takim problemem. Musicie koniecznie naciskać na leczenie, innej rady nie ma. Mama być może w końcu się złamie i zgodzi na leczenie. Działajcie stanowczo. Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza

Twoja mama ma problem i musi się leczyć i to jak najszybciej. Alkohol i myśli samobójcze to bardzo poważna sprawa. Kiedy mama wróci do domu pijana i znowu powie, że się zabije, albo że zrobi komuś innemu krzywde, powinniscie wezwac pogotowie i powiedziec jaka jest sytuacja. Wtedy zabiora mamę aby wytrzeźwiała i przebada ja psycholog bądź psychiatra. Wtedy podjęte zostaną pewne kroki czy leczyć mamę w formie terapii czy leczyć ją w szpitalu. Pamiętaj, że musisz być silna i Twoje siostry również. Próbuj pomagac mamie, ale nie zapominaj om swoim zyciu, nauce czy przyjaciołach. Bicie kogokolwiek nie ma najmniejszego sensu. Twoja mama jest chora i potrzebuje pomocy nie agresji. Jesli jest Ci ciężko i nie radzisz sobie z emocjami, Ty również możesz porozmawiać z psychologiem, aby się wyciszyć i uspokoic. Możesz także Ty albo Twój tata zadzwonić pod poniższe numery telefonów i uzyskac kilka rad jak postępować w Waszej sytuacji i jak pomóc Twojej mamie:

ALKOHOL NISZCZY CIEBIE, TWOJĄ RODZINĘ - ZADZWOŃ !
tel. 022 853 52 22
Fundacja Dominik - dyżur psychologa
środa, piątek w godz. 16.30 – 19.30

BIURO SŁUŻBY KRAJOWEJ AA
tel. 022 828 04 94
poniedziałek - piątek w godz. 8.00 - 16.00

REGION WARSZAWA AA
tel. 022 616 05 68
poniedziałek - piątek w godz. 16.00 – 21.00

DLA OSÓB UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU I DOZNAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Wola
tel. 022 654 16 61, tel. 022 654 50 21
poniedziałek - piątek w godz. 9.00 - 19.00
# wsparcia udzielają pracownicy OPS Żoliborz
tel. 022 833 15 21 w.115

DLA OSÓB Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM
tel. 022 842 26 00
Polskie Towarzystwo Pomocy Telefonicznej
poniedziałek - piatek w godz. 15.00 - 20.00

DLA OSÓB Z PROBLEMEM CHOROBY ALKOHOLOWEJ
tel. 022 869 02 86
Wsparcie Fundacji Trzeżwościowej Klucz
poniedziałek - piątekt w godz. 11.00 - 19.00 sobota godz. 11.00 – 15.00

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...