Skocz do zawartości
Forum

Za dużo mówię


Gość Dremora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem jest następujący otóż za dużo mówię swoim rodzicom. Np najpierw nagadam za dużo z życia chłopaka który mi się podoba a potem rodzice są do niego uprzedzeni. Nie potrafię tego rozsądnie rozgraniczyc, co można powiedzieć a czego nie. Może to wynika z tego że nie mam żadnej koleżanki a mam dobre relacje z rodzicami. I znowu sobie psuje życie przez to.

Odnośnik do komentarza
Gość niezależnyobserwator

Przedmówca ma rację - jesteś dziecinna i stąd to paplanie.
Nie opowiada się nikomu o szczegółach życia innych ludzi. Absolutnie nikomu bez ich upoważnienia. Nie masz bliskiej koleżanki? Nic dziwnego, skoro paplesz rodzicom i nie wiadomo komu jeszcze. Dziewczyny to widzą i cię unikają. Nie jesteś godna zaufania.

Przeczytaj sobie biblijną Księgę Syracha. Mnóstwo w niej na temat przyjaźni i dochowywania tajemnicy. Szczególnie to powinnaś wziąć sobie do serca:

Tego, kto dochowuje tajemnicy,
trzeba kochać jak siebie samego.
Kochaj przyjaciela i bądź mu wiemy,
ale jeśli zdradziłeś jego tajemnice,
nawet nie próbuj iść za nim" (27: 16-17).

Odnośnik do komentarza
Gość kilkulatek

Następnym razem bądź rozsądniejsza :) a z pewnością nie powtórzysz słowa " znowu " :) głowa do góry dziewczyno, każdy człowiek uczy sie na własnych błędach. Nie przejmuj się z przedmówcami nazywając cb głupiutka czy dziecinna. Lżej ludziom takie słowa napisać jak powiedzieć prosto w oczy ;) człowiek po prostu uczy sie całe życie.
Proponuję żebyś swoje najświeższe nowinki, wiadomości, wydarzenia swojego życia dzieliła na dwa "działy" :
1 dział nazwijmy "złotym" takim bardziej milczącym czyli to będzie taki dział :) gdzie twoje wydarzenia, wiadomości są dla ciebie bardzo ale to bardzo prywatne przykładów mógłbym wymieniać w nieskończoność np. twoj pierwszy raz, zamiar umówienia sie na randkę, przebieg tej randki, wady zalety chłopaka czy jego i swoje gafy itp. będziesz musiała sobie zrobić taką zasadę tego "działu" nie powiem nawet księdzu w konfesjonale nawet rodzicom i tak już sie przekonalaś to zapewnie już wiesz. Jedynie takie sprawy możesz wyznać bardzo zaufanej osobie z czasem przekonasz sie komu możesz sie z tym wszystkim wygadać, być może będzie to nowo poznana osoba a w późniejszym czasie przyjaciółka, tez może przekonasz sie inaczej do mamy. Z reguły zawsze mówi sie ze najlepszą przyjaciółką jest mama dla córki :) sama zdecydujesz :)
2 dział nazwijmy "srebrnym" taki bardzie wyluzowanym i tutaj będziesz mogła sobie pozwolić na tzw. Lanie wody o niczym i o wszystkim, o mniej ważnych prywatnych sprawach np. Dzisiaj widziałam śmieszna sytuacje w mieście albo śmieszna rozmowa w autobusie albo komentarz w radiu czy w internecie ;) itp.
Jeszcze raz nie ma sie tym wszystkim przejmować, zrób sobie w tym momencie dystans do wydarzeń ktore cb rozczarowaly i pilnować sie zasad a zobaczysz dużą zmianę i będziesz bardziej zadowolona z życia bez narzekania "znowu" :)) życzę powodzenia i wytrwałości w dążeniu wyznaczonych celów :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...