Skocz do zawartości
Forum

Walka z migreną a depresja


Gość Elźbieta Nowak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elźbieta Nowak

Witam wszystkich forumowiczów. Usłyszałam, że uporczywe migreny mogą być spowodowane depresją i że nie należy ich leczyć środkami przeciwbólowymi, ponieważ może to powodować lekozależność. Leki na depresję mogą podobno podziałać jednocześnie i na ból głowy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość jagiełło

Nie tylko ból głowy, w ogóle ból może być spowodowany depresją albo nerwicą lub zwyczajnie przewlekłym stresem. Nawet ból kręgosłupa może być przez to wywołany. Ja też byłem u kilku lekarzy, aż w końcu dostałem środki uspokajające.

Odnośnik do komentarza

Ja na migrenę brałam D*******, bardzo skuteczny lek, ale nie działa od razu i nie należy go stosować bezpośrednio jako lek przeciwbólowy. Lekarz powiedział, że efekty będą po pół roku, a były po 2 miesiącach. Teraz na ból głowy pomaga mi zwykły I******.

Odnośnik do komentarza

To prawda, nie powinno się leczyć migreny lekami przeciwbólowymi, ponieważ można się uzależnić, a z czasem potrzebować większych dawek. Najlepszym rozwiązaniem byłaby konsultacja neurologiczna, w trakcie której lekarz zdecyduje jak leczyć i czy ma to coś wspólnego z depresją. Jeśli interesuje Cię temat migreny, jej źródła i rodzajów, zajrzyj na tę stronę:
Migrena

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...