Skocz do zawartości
Forum

Alkoholizm


Gość Asper

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu jestem ciągle przybita. Nie mam przyaciół i bardzo słabe relacje z rodziną. Od kilku a może już kilkunastu miesięcy piję praktycznie co dzień. Nie dużo, tylko tak żeby lekko zaszumiało w głowie, ale zauważyłam, że często czuję, że muszę się napić, zwłaszcza gdy jest źle. Czy to już jest problem?

Odnośnik do komentarza

Witam,
wydaje mi się, że zaczynasz mieć problem. Alkohol w niczym nie pomoże. Jeżeli masz silną wolę, powiedz NIE, znajdź inny sposób. Może porozmawiaj szczerze z rodziną lub odnów kontakty sprzed lat. Jeżeli zaczynasz zauważać, że problem Cie przerasta udaj się do specjalisty, póki zauważasz co się dzieje. Jeszcze nie jest za późno. Możesz porozmawiać z mamą, nie ważne jakie masz z nią stosunki, nie ważne ,czy masz 10, 40 czy 20 lat, mama Ci pomoże.

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza

Asper, przez Internet nie można postawić diagnozy. Jeśli jednak sama dostrzegasz, że odczuwasz przymus sięgnięcia po alkohol, aby się rozluźnić, to możliwe, że pojawił się u Ciebie styl picia zwany ryzykownym, o którym możesz przeczytać tutaj: https://portal.abczdrowie.pl/picie-ryzykowne. Jeśli nie przestaniesz pić, ten schemat może się utrwalić i stać się preludium do rozwoju choroby alkoholowej. Podejrzewam, że ulegasz złudnemu wrażeniu, że alkohol rozwiąże Twoje problemy, poprawi humor. Może na chwilę poprawi, ale w perspektywie długofalowej wyrządzi więcej szkód. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...