Skocz do zawartości
Forum

Nie wiem czy mam się przenieść do innej szkoły czy nie:(


Roniiiii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej nie mam z kim porozmawiać więc pomyślałam że tu się wyżalę. Jestem w 1 klasie LO na profilu humanistycznym. Zastanawiam sie juz od miesiąca czy przenieść się do technikum obsugi turystycznej. Boję się że sobię nie poradzę cały czas sobię myślę że po co ja taki "matoł" wybierałam się do szkoły z wysokim poziomem. Z drugiej strony jestem w tym LO sama nie mam nikogo z gomnazuj a osoby z mojej klasy poszły grupkami i czuję się samotna podchodzę do nich i próbuję rozmawoać albo sie coś zapytać ale oni odpowiedzą mi coś i później znów rozmawiają z osobami z któtrymi soę znają boję się że tak już będzie do końca szkoły. Ale gdy znów przeniosę się do twchnikum to boje się że też mnie niezaakceptują fakt faktem już minoł miesiąc i oni sie już trochę poznali. Pomocy doradźcie mi :( :)

Odnośnik do komentarza

Sama musisz podjąć decyzję,znasz swoje możliwości,już się zorientowałaś czy dasz radę w tym LO i czy interesuje Cię nauka w LO czy w technikum obsługi turystycznej i to powinny być jedyne kryteria przy zmianie szkoły.

Adaptacja to druga sprawa i tu nawet nieistotna ,bo masz ten problem i w tej szkole,
wyluzuj i przestań się bać... ,
najłatwiej się zaprzyjaźnić z koleżanką z jednej ławki.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

to tylko miesiąc. nawet uczyć sie porządnie nie zaczęli. Posłuchaj w humanie zazwyczaj jest patologia , wulgarne laski niemające nic wspólnego z poezją czy pisaniem, a jedynie wybrały to by się nie uczyć i mieć czas na malowanie paznokci i strojenie się. Wiem, bo sama ukończyłam liceum. Wulgarne to i robią ze szkoły rewię mody. A co do przeniesienia do innej szkoły, to polecam to zrobić. To że oni już się poznali to żadna przeszkoda. Z tego co wiem to nowych uczniów których dołączają do klasy w trakcie roku szkolnego - zazwyczaj traktują bardzo przyjaźnie i są nastawieni na koleżeństwo. Ja jak przenosiłam się do nowej klasy to każdy do mnie zagadywał, był otwarty. A mój kolega, co do nas się przeniósł - okazał się być ulubieńcem wszystkich z klasy ;p

Odnośnik do komentarza

hahah human i patologia?? To ciekawe z mojej prespektywy bo własnie jestem po humanie w LO ;D
Ale kiedy to bylo...dobra daje spokoj :-)

Ciezko cos doradzac bo krotko tam chodzisz i nie wiesz jak bedzie dalej a to jedynie Twoje przypuszczenia... Ja tez kilka razy porwalam sie na gleboką wode tzn poszlam sama nie znajac nikogo. Ale u mnie sie dało,poznalam pare osob z ktorymi sie dogadywalam i przezylam 3 lata LO.

Wiesz albo poczekaj jeszcze troche i zobaczysz jak to sie wyklaruje i sie przeniesiesz
albo nie czekaj i juz sie przenoś skoro chcesz sprobowac.

To Twoja decyzja i absolutnie musi ona byc przez Ciebie przemyslana.

Dodam,ze ludzie z LO sie przenosza nawet przed matura... roznie to jest.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Roniiiii, o tym, czy się przenosić do innej szkoły, czy nie, powinnaś decydować w oparciu jedynie o Twoje zainteresowania i możliwości. Zastanów się, co lubisz bardziej robić? Czy czytać książki, poezję oraz pisać eseje, czy raczej mieć kontakt z ludźmi i pracować w przyszłości w branży turystycznej? Mniej bierz pod uwagę ewentualne znajomości i przyjaźnie w klasie, bo przyjaciół możesz zyskać i w aktualnej szkole, jak i w nowej. Potrzebujesz tylko czasu, by stopniowo się zaadaptować. Wybór szkoły powinien być Twoją indywidualną decyzją. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Pani psycholog ma rację. Kierunek powinnaś wybrać taki, jaki Cię interesuje ewentualnie taki ,,przyszłościowy", czyli który zapewni zatrudnienie na przyszłe lata, bo niektórzy wybierają kierunki bez przyszłości a potem pracy nie mogą znaleźć...
Co do znajomych to cóż, bez względu na kierunek, sytuacja przedstawia się tak samo. W takiej sytuacji pozostaje trzymać kciuki za dobrze podjętą decyzję :). Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...