Skocz do zawartości
Forum

Czy coś jest ze mną nie tak?


Gość Anna1420

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat. Od jakiś 2 lat mam problemy z swoją psychiką, a ostatnio mam myśli samobójcze. Nigdy nie byłam u specjalisty, ale kilka razy zastanawiałam się by do niego się udać. Na co dzień w towarzystwie jestem uznawana za najbardziej wesołą, roześmianą i pogodną osobę. W domu wśród rodziny jestem bardzo nerwowa i szybko wpadam z domownikami w konflikty. Problem bardziej zaczyna się gdy jestem sama, nie mam ochoty wychodzic z domu i obcować z ludźmi. Moi rodzice wyjeżdżają za granice i często jestem sama w domu, przez to także mam dużo godzin opuszczonych w szkole, gdyż rano nie mam siły wstac z łóżka. Gdy są rodzice to musze isc do szkoly bo czuje respekt do nich i wiem ze nie moge dyskutować z nimi na te tematy. Od roku wymuszam wymioty, prawie po każdym posiłku. Nie akceptuje swojego ciała, wiem że jestem za gruba. To nie jest wymysł nastolatki . Czuję, że coraz ciężej mi jest poradzić sobie z sobą. Nie mogę z nikim szczerze porozmawiać o swoich problemach ponieważ zyje w srodowisku gdzie takie problemy sa okreslane mianem "głupich wymysłów" i zamiatane jak najszybciej pod dywan. Czy wskazane jest udac sie do terapeuty ? psychiatry? kogokolwiek? Co moze mi pomóc zmienic nastawienie?

Odnośnik do komentarza

Tak, jak najbardziej wskazana jest pomoc specjalisty.
Już same wymioty są alarmujące, a do tego początki depresji , brak akceptacji siebie.
Naucz się kochać siebie, swoje ciało. Jak ci się to uda, to łatwiej poradzisz sobie z innymi problemami a nawet z nadwagą.
Szukaj też porad w internecie, jest tam dużo wskazówek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...