Skocz do zawartości
Forum

depresja


Gość zalamanybartuś

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zalamanybartuś

Witam, mam 22 lata moje życie zawsze nie było takie jak chciałem a ostatnio wszystko mi się posypało, złamałem rękę, straciłem pracę, mam problemy z finansami rodziną, na dodatek dziewczyna którą kochałem i była moim jedynym światłem w tym paśmie niepowodzeń oszukiwała mnie, zerwaliśmy i bardzo mi z tym ciężko. Od jakiegoś czasu nic mnie nie cieszy, moje życie jest szare i nudne, zacząłem myśleć nad tym by je zakończyć, dzisiaj już chciałem to zrobić bylem sam w domu, napisałem list ale mama wróciła wcześniej niż się spodziewałem. Nie wiem co dalej zrobić ze swoim życiem, nie chce mi się już tego ciągnąć.

Odnośnik do komentarza

Wspolczuje.. Kazdy ma swoj krzyz do uniesienia jednak pomysl ze reka sie zagoi i wszystko moze sie dobrze skonczyc. Dlatego przetrwaj ten czas i nie zabijaj sie bo nigdy nie wiesz co moze milego Ci sie przydarzyć. Pomysl o swojej mamie o tym ze jak byla mloda panienka to marzyła o takim synie jak Ty, o tym pieknym wspanialym chlopaku jakim jestes. Staraj sie aby byla z Ciebie dumna i stawiaj czola problemom bo jesteś skarbem

Odnośnik do komentarza

Dokladnie, nie rob tego bo nie warto pomimo tego ze zycie czasem jest okropne i nie do wytrzymania. Kazdy ma swoj krzyz ale trzeba go unieść. Mam nadzieje,ze wszystko sie ułozy i naprawi na lepsze.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

zalamanybartuś, wiem, że teraz jest Ci ciężko, bo straciłeś pracę, masz problemy finansowe, zawiodłeś się na dziewczynie, złamałeś rękę. Generalnie pasmo nieszczęść... Pomyśl jednak, że to tylko przejściowe i chociaż teraz nie widzisz za bardzo wyjścia z sytuacji, na pewno będzie lepiej. Ręka się zrośnie, pracę zawsze możesz znaleźć; kiedy znajdziesz pracę, polepszy się też Twoja sytuacja finansowa, a dziewczynę pewnie znajdziesz jeszcze niejedną. ;) Nie chcę, żebyś myślał, że marginalizuję Twoje problemy. Pomyśl jednak, że to, co Cię spotkało, to nie tragedia, ale pewna lekcja - lekcja, z której masz wyciągnąć wnioski na przyszłość. Nie zamykaj się w czterech ścianach, poszukaj wsparcia, porozmawiaj z kimś o swoich kłopotach. Może ktoś Ci coś doradzi, wesprze, podpowie, gdzie szukać rozwiązań? Głowa do góry i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość zalamanybartuś

Dziękuje za wsparcie, próbowałem porozmawiać ale nie mam z kim za bardzo rodzice tego nie rozumieją, mówią że to bzdury a nie problemy, więc nawet nie zaczynam tematu bo mnie wyśmiewają, znajomi też nie mam nikogo bliskiego, z najlepszym przyjacielem oddaliłem się właśnie przez dziewczynę i teraz już nie mogę pogadać z nim tak jak kiedyś, to ona była mi najbliższa i zawsze mnie rozumiała. Wiem że jest masa ludzi którzy mają dużo większe problemy, ale ja od dawna już mam tak, że jak zacznie się coś układać to później pasmo nieszczęść później znów poprawa i wszystko znów leży w gruzach, mam już tego dość.

Odnośnik do komentarza

znam to.. heh szczescie z nieszczescia - straciles przyjaciela, ale przynajmniej wiesz ze nie jest on prawdziwym przyjacielem. To jedno. Hmmm... znam to.. Ze mna tez rodzice nie gadają o takich sprawach. Mój tata mówi że nie ma chorób psychicznych, że mi za dobrze, to wydziwiam. U mnie w rodzinie nie uznaje sie psychologów..tata mówi ze oni wymyślają choroby. Owszem, czasem nie ma powodu do obaw, ale ja uważam że jednak jest coś jak choroba psychiczna i jest coś jak depresja. Najlepszy dowód to wlaśnie samobójstwa. A wystarczyłoby tylko kilka słów z taką osobą wymienić, podnieść ją na duchu.. Hmm, ja sama tez nie mam z kim pogadać. Jak to jest że tyle ludzi chce z kimś pogadac a nie ma z kim? Sama nie wiem..

Odnośnik do komentarza

a i nie martw się bo to co teraz przeżywasz to normalne. Każdemu nie chciałoby się żyć gdyby był na Twoim miejscu. Gdyby przeżył to, co Ty przeżyłeś od początku do końca, napewno by też nie miał sił żyć. Ale Ty dasz radę trzymam kciuki za Ciebie

Odnośnik do komentarza

wiesz, wiem że łatwo mówić będzie dobrze, ale każdy z nas ma w życiu momenty gdy wszystko się sypie, zawala.. wtedy jedyne co to mieć nadzieje że będzie lepiej. Przede wszystkim cieszmy się zdrowiem - pamiętaj że złamana ręka się zagoi - ale że jesteś jeszcze młody i to jest piękne, i dlatego musisz żyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...