Skocz do zawartości
Forum

Problemy z koncentracją


Gość Gosiaa17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sporo czasu mam już problem z koncentracją. Zawsze kiedy potrzebuję się skupić pojawiają się inne myśli i po prostu nie daję rady. Nie mogę przeczytać ze zrozumieniem tekstu, bo w ogóle nie zapamiętuję tego co czytam. Na przykład w szkole, kiedy muszę przeczytać fragment tekstu, w ogóle nie jestem w stanie powtórzyć tego, co przeczytałam. Mając do napisania wypracowanie w ogóle nie mogę się skupić żeby choć zrozumieć temat a kiedy już zacznę pisać, pracę którą powinnam napisać w pół godziny piszę 2. Podczas rozmowy z kimś, kiedy ktoś mi coś opowiada zapamiętuję tylko 10% tego co mówił. Kiedy ktoś prosi mnie o zrobienie czegoś ważniejszego, bardzo często nie wiem co miałam zrobić bo nie skupiłam się słuchając tego co mówi.
Proszę o jakieś porady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Od dawna mam problemy z koncentracją, szacuję, że około 3 lat wzwyż. Co do innych objawów, potrzebuję dużo snu, potrafię usiąść i zasnąć w 2 minuty, jeśli mam taką możliwość. Innym niepokojącym objawem, do którego niestety się przyzwyczaiłam jest przygnębienie, które jest moim codziennym towarzyszem. Czasem mam słaby apetyt, potrafię zjeść tylko trochę obiadu w ciągu całego dnia. Często strasznie się denerwuję, byle drobnostki wyprowadzają mnie z równowagi. Obecnie przeżywam straszną sytuację, która doprowadza mnie do rozpaczy. W skrócie, kiedyś mówiono mi, że mogę mieć depresję, nic z tym nie zrobiłam z nadzieją, że mi przejdzie i było całkiem dobrze, choć czasem mam wrażenie, że wszystko powoli wraca. Jeśli to mogą być przyczyny problemów z koncentracją to co mogę zrobić? Od razu zaznaczę, że nie pójdę do psychologa.

Odnośnik do komentarza

moje porady:
1. mozesz mieć nietolerancje pokarmowe, które zatruwają twoj organizm. słyszałam o kobiecie, która miała te same problemy co ty, mega brain fog, polecono jej zrobić test na ponad 100 alergenów (niestety koszt ponad 1tys. zł) i wyszło b.dużo nietolerancji, które ponoć przekładają się na zasyfianie organizmu/ niemożność oczyszczenia z toksyn w takim stopniu że aż mózg rzyga.
2. niedobór magnezu/ problemy z insuliną - odp. dystrybucją gluzkozy do każdej komórki ciala
3. hashimoto/inne problemy z tarczycą - ponoć niestety nawet przy dobrze prowadzonym hashimoto brain fog nie mija (jest to osobista tragedia dla wielu umysłowo pracujących ludzi)
4. brak sportu - znam os., która od 2 lat nie uprawiała odpowiednio intensywnego i systematycznego wysiłku bo nauka - to największy błąd - bo nie jesteś w stanie przyswoić materiału bez odpowiednio dotlenionego organizmu itp./ warto kosztem nauki poświęcić codzienne nawet godzinę na wysiłek fiz.
5. problemy z kręgosłupem szyjnym - jeśli masz zawroty głowy i bóle
6. odpowiednie nawodnienie ogranizmu i NNKT

Odnośnik do komentarza

Co do nietolerancji pokarmowych, testów nie robiłam. Niedobór magnezu mogę mieć, problemy z tarczycą również. Sport uprawiam, często jestem w ruchu chociażby na 3-4 godzinnym szybkim spacerze. Z kręgosłupem problemów nie zauważyłam a organizm nawadniam dużo. Wezmę Twoje porady ood uwagę, są dla mnie ważne, bardzo dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...