Skocz do zawartości
Forum

Nieśmiałość i motywacja


Gość Betts

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat i problem ciągnący się za mną latami.
Nie mam motywacji do jakiegokolwiek działania i dodatkowo jestem bardzo nieśmiała, co tylko pogarsza sprawę.
Myślę, że nieśmiałość jest moją największą wadą. Głupio jest mi się do tego przyznać, ale wstydzę się iść sama do sklepu, ciągle mam wrażenie, że ludzie się na mnie patrzą; chciałabym zacząć biegać, ale również myślę, że ludzie zaczną mnie oceniać na ulicy. Nie mam przyjaciół, mam tylko kilku dobrych znajomych z uczelni, ale nie jesteśmy na tyle blisko, żeby wychodzić gdzieś razem. Wcześniej miałam przyjaciółkę, ale problem w tym, że nie umiem utrzymywać kontaktów ani ich poszerzać czy rozwijać. Jestem z natury małomówna, nie umiem podejść do kogoś i mówić o niczym. Myślałam, że idąc na studia wszystko się zmieni, ale niestety. Ciągle sobie powtarzam, że jestem beznadziejna, bo nie mam z kim wyjść czy porozmawiać. Czuję, że uciekają mi najlepsze lata, bo ciągle siedzę sama w domu.
Kolejnym problemem jest motywacja. Żyję z dnia na dzień nic nie robiąc, nie potrafię zmusić się do działania, mimo że czasami mam ochotę zrobić COŚ, ale szybko tracę zapał, bo uważam, że to bezcelowe. Nie mam zainteresowań i zapału do poznawania świata, nic nie wydaje mi się ciekawe.
Nie wiem czy są to poważne problemy, ale nie wiem już co mam robić.

Odnośnik do komentarza

Betts, wszystko, co sprawia, że czujesz się mniej szczęśliwa, zawsze warto zmienić. Napisałaś o nieśmiałości. Podejrzewam, że jest to powiązane z zaniżonym poczuciem własnej wartości. To z kolei sprawia, że wyhamowujesz się w działaniach i spada Ci motywacja. Odsyłam Cię do tekstów:

Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Automotywacja

Zachęcam też do konsultacji u psychologa. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...