Skocz do zawartości
Forum

Jak przekonać mamę, aby dbała o swoje zdrowie?


Gość Marika094

Rekomendowane odpowiedzi

Martwię się o mamę. Ma problemy zdrowotne m.in. ze stawami i z żołądkiem. Za każdym razem gdy próbuję namówić ją do dbania o siebie, niejedzenia w pośpiechu, regularnie, ze śniadaniem lub odpoczynku, ona mówi "I tak już mam zgagę, męczy mnie stres i nawet jak to doprowadzi do raka to nie obchodzi mnie to. Nie pójdę do tych konowałów. Wolę umrzeć i nie wiedzieć na co."

Ostatnio miała stan zapalny kolana (spuchnięte, bolało, nie mogła chodzić, już wcześniej miała problemy) i z trudem z pomocą kuzynki udało mi się ją namówić na wizytę u lekarza. Teraz ma rehabilitację. Jest zła na mnie, że musi chodzić tam.
Każda wizyta, a nawet wzmianka o lekarzach, szpitalu czy chorobach, wzbudza w mojej mamie paniczny strach.
Moja mama w ogóle się nie osczędza. Dba bardziej o innych, nawet ryzykując swoim zdrowiem.

Wiem, że jeśli tak dalej pójdzie mamie się pogorszy. Jak ją przekonać, że powinna dbać o zdrowie?

Odnośnik do komentarza

To, że nie chce chodzić po lekarzach to się akurat nie dziwię :D. Sama nie znoszę czekać wpierw pół roku na zapis, od dnia zapisu 2 miesiące na wizytę o godzinie 16:40 w środku miesiąca choć byłaś pierwsza w kolejce, w dniu wizyty siedź nawet 4 godziny zanim Cię wyczytają itd... aż odechciewa się leczyć :P. A tak naprawdę to powinnaś porozmawiać z mamą na spokojnie, nie straszyć. Wytłumacz jej że martwisz się o nią, że chciałabyś aby żyła jak najdłużej, że chcesz dla niej jak najlepiej i że chcesz aby była zdrowa. To powinno pomóc :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...