Skocz do zawartości
Forum

Jak integrować się z ludźmi??


Gość BezPrzyjaciół

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BezPrzyjaciół

Mam 22 lata. Za miesiąc rozpoczynam nowe studia.
Dotychczas trzymałam się na uboczu, nie rozmawiałam z nikim. Nie miałam z znajomych ani chłopaka. W wieku 15 lat zaczęłam wychodzić z domu tylko do szkoły i na studia.
Mimo, że przed każdym wrześniem i styczniem próbowałam zebrać się w sobie i i obiecywałam sobie, że tym razem będzie inaczej, będę odzywać się do ludzi, blokada była jeszcze większa niż wcześniej.
Mama próbowała mi pomagać wysyłając na wszystkie wycieczki szkolne, kolonie i do psychologa. Podobało mi się na tych wakacjach i chciałam być bardziej wyluzowana, ale miałam tylko myśl: "Mam takich fajnych ludzi w szkole, a nie potrafię być otwarta".

Na pierwszych studiach też nie udało mi otworzyć. Chociaż już potrafiłam się odezwać i było troszeczkę lepiej. Myślę, że dlatego, iż nie żyłam pod presją, że już muszę być towarzyska tylko odpuściłam sobie walkę z tym. Ale to wszystko trwa zbyt wolno.
Martwię się tym co mam powiedzieć czy zrobię to w odpowiednim momencie, o co mogę zapytać, jak mam się zachowywać, itp.itd.
Pozatym wstydzę się że nie mam pieniedzy i nie mogę wychodzić z nikim do lokalu itp.
Boje sie pójść do pracy, a teraz i tak nie będę mieć na nią czasu.

Jak sobie poradzić??

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...