Skocz do zawartości
Forum

Nadużywanie alkoholu przez rodziców, depresja i okaleczanie u 15-latki


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, nie wiem co mam już z sobą robić, moi rodzice piją od kiedy pamiętam, najgorsze są weekendy..tylko alkohol im w głowie.Mam co jeść, ubranie itp,ale jak czegoś potrzebuję od nich to nie maja np pieniędzy..Jak miałam 9 lat byłam molestowana, potem prawie zgwałcona...Nie mam szczęścia w związkach... mam depresje, okaleczam się...czasem nie daje rady pomaga mi jedyna przyjaciółka,ale za bardzo ja chyba tym wszytskim obciązam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Obawiam się, że przyjaciółka nie ma takiej "mocy sprawczej", by Ci pomóc. Owszem, może Cię wysłuchać i wesprzeć, ale powinnaś skorzystać z profesjonalnej pomocy. Masz wiele bardzo trudnych problemów, z którymi ciężko byłoby poradzić sobie nawet osobie dorosłej, a co mówić nastolatce takiej jak Ty. Problem alkoholowy rodziców, molestowanie, trauma przemocy seksualnej, depresja, autoagresja... Sama zobacz, jak tego jest dużo i jakiego kalibru są to problemy. Za pasem rok szkolny. Proponuję Ci skorzystać z pomocy chociażby psychologa szkolnego. Możesz też szukać wskazówek, dzwoniąc pod anonimowy i darmowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży czynny codziennie od 12.00 do 22.00 nr 116 111. Pozdrawiam ciepło!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...