Skocz do zawartości
Forum

Obsesja na punkcie zarażenia wirusem HPV


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie bardzo mnie nurtuje i się o to martwie mam 15lat no i mam tak jakby obsesje i boje się co chwile że złapałem jakiś wirus (hiv ,hcv) gdy dotknelem jakiegos przedmiotu . no i jeżeli naprawde bym cos zlapal to co jezeli podczas spania polecialaby mi krew z nosa na posciel. więc co jeżeli dotknalbym zaschnietej krwi piżamą ,skórą nastepnie ubral bym sie, dotknalbym ubraniami czegos . lub przebral bym sie na wf to czy taki wirus hcv przeniosl by się ? prosze od odp eksperta pozdra

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Twoje lęki o własne zdrowie, o możliwość zakażenia się jakimś wirusem mogą świadczyć o zaburzeniach hipochondrycznych. Jeśli chodzi natomiast o wirus zapalenia wątroby typu C (WZW C albo inaczej HCV), to drogą zakażenia jest krew, kontakt krwi własnej z krwią nosiciela. Potencjalnie zakaźny jest każdy materiał zawierający krew, a więc zarazić się można np. podczas pobierania i transfuzji krwi, zabiegów operacyjnych, w czasie wykonywania tatuażu, podczas usuwania znamion, robienia zastrzyków itp. Musi być kontakt z krwią osoby zakażonej, by doszło do zarażenia. HCV nie przenosi się przez kichanie, kaszel, całowanie się, przytulanie się czy trzymanie kogoś w objęciach. Jeśli ktoś miałby na ubraniu albo ciele zaschniętą krew, zawierającą wirus HCV, a Ty otarłbyś się o niego (ale Twoje powłoki ciała byłyby nieprzerwane), to nie dojdzie do zakażenia. Mam nadzieję, że choć trochę uspokoiłam. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...