Skocz do zawartości
Forum

Ciągłe smutek, unikanie kontaktów, myśli samobójcze i problem z okazywaniem uczuć


Gość n...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 15 lat.Od pewnego czasu strasznie się zmieniłam oczywiście pod względem zachowania.Jestem praktycznie ciągle smutna,unikam kontaktu z ludźmi,prawie w ogóle nie wychodzę z domu,czasami się zdarza,że się z czegoś śmieje,albo się wygłupiam,lecz to jest tylko chwilowe.Miałam myśli samobójcze,ale one chwilowo przeszły.Nie potrafię okazywać uczuć,nie potrafię o nich rozmawiać z kimś.Nie mam przyjaciół,bo nikomu nie potrafię zaufać.To nie wszystko,ale wydaje mi się że tyle starczy, proszę o

Odnośnik do komentarza
Gość bielik0109

Myśle, że warto by było porozmawiać na ten temat porozmawiać z mamą i zgłosić się do psychologa. Też tak czasami mam, ale ukrywam to wszystko śmiejąc się i wygłupiając, chociaż że to do konca dobre też nie jest, mimo wszystko warto czasami się pośmiać i spróbować zapomnieć. Myślę, że to nie wzieło się tak po prostu tylko, przeżyłaś jakąś traumę, borykasz się z różnego rodzaju problemami. A jeśli nie chcesz mowić o tym mamie tom zawsze mozesz zadzwonic pod telefon zaufania, przedstawić swój problem, oni ci pomogą a za połączeni nie płacisz (nr do nich 116111).
Myśle ze choc troche ci pomogłam, trzymaj się i zycze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Przez Internet nie można postawić diagnozy, ale Twoje objawy mogą wskazywać na depresję. Czy bierzesz jakieś leki? Zażywasz jakieś środki odurzające? Czy przeżyłaś ostatnio jakąś traumę, trudną dla siebie sytuację? Jak długo utrzymują się u Ciebie objawy, o jakich napisałaś? Powinnaś porozmawiać z kimś bliskim, komu ufasz, o swoich trudnościach. Wspólnie zastanówcie się, gdzie szukać pomocy i wsparcia, a po te można się zgłosić do psychologa szkolnego, w poradni zdrowia psychicznego, w centrum interwencji kryzysowej czy dzwoniąc pod darmowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...