Skocz do zawartości
Forum

niska samoocena


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czasami sie zastanawiam dlaczego nie mam pewnosci siebie... Wiekszosc moich kolegow ma bardzo wysoka samoocene. Czesto mnie to przytlacza i czuje sie gorszy od nich... Dlaczego tak jest? Czy jestem gorszy? Mam slaby charakter? Nie umiem rozmawiac z ludzmi? Bardzo mnie to doluje. Moze mam zle podejscie do zycia? Nie rozumiem tego. Czesto patrze w lustro i widze wysokiego przystojnego faceta, ale jak jestem wsrod znajomych czuje sie gorszy od innych. Mam wrazenie ze nic nie osiagne i ze jestem najgorszy na swiecie. Czasami mam wrazenie ze to depresja. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Diagnozy czy to depresja czy nie nikt tu nie postawi. Jedyna sensowna rada na Twoje problemy, to wizyta u dobrego psychologa. W Wrocławiu jest bardzo dobry tutaj w Poradnie Psychologiczno-Psychiatrycznej Magdaleny Senderowskiej. Ja tam chodziłem i bardzo mi pomogli. Popracujesz razem z nim nad swoja pewnością siebie, zobaczysz od razu będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Ja juz nie wierze w psychologa i jego zbawcza moc. Jeszcze zalezy do jakiego sie trafi bo niektorzy ewidentnie siedza po to by siedziec, inni bo chca posluchac problemow a jeszcze inni no bo taka juz maja specjalizacje. A gdzie pomoc???
Mialam z nimi do czynienia i NIKT mi nie pomógł.
Twoj problem to Twoj charakter,taki juz jestes i tego nie zmienisz a jezeli juz to nigdy calkowicie. Rozwiazanie?
Sam musisz sobie pomóc. Ja przyjelam to do wiadomosci i przede wszystkim zrozumialam i wiesz co ? czuje sie teraz duzo lepiej sama ze sobą niz wtedy gdy siegałam po ta niby fachową pomoc.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

aviator95, masz niskie poczucie własnej wartości, dlatego porównując się z innymi, Twój bilans wychodzi na minus. Uważasz się za gorszego, nie doceniasz własnych mocnych stron ani sukcesów. Co więcej, może nawet ich nie dostrzegasz. Praca nad samooceną to ciężka praca nad sobą. Nie da się bowiem ot tak zmienić myślenia o sobie samym. Jednak metodą małych kroków można zrobić naprawdę wiele. Odsyłam Cię do tekstu: Jak podnieść poczucie własnej wartości? Znajdziesz tam kilka ćwiczeń, które można wykonać samemu, a które pomogą Ci spojrzeć na siebie z nieco innej, mniej krytycznej perspektywy. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...