Skocz do zawartości
Forum

toksyczna przyjaciółka?


Gość jestemtunowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jestemtunowa

Piszę tu bo nie wiem co mam zrobić, nie wiem nawet komu mogłabym to powiedzieć, mam problem ze swoją przyjaciółką, jeżeli tak mogę ją nazwać. Zacznę od tego, że przyjaźnimy się już trochę czasu. Ona miała ciężko w domu, nikt jej specjalnie nie poświęcał uwagi, której potrzebowała. Jak zaczęłyśmy się przyjaźnić zauważyłam to szybko i próbowałam jej jakoś pomóc. Zaczęłam robić dla niej wszystko, przez to straciłam kontakt ze wszystkimi osobami które miałam. Widywałyśmy się codziennie, tylko ze sobą. Przez to rozpadł się mój związek, bo nie miałam czasu. A nasza przyjaźń zaczęła się dziwnie rozwijać, zaczęłyśmy się zachowywać homoseksualnie.. To wszystko zaczęło być chore. W końcu ona znalazła sobie chłopaka. Teraz już nie chce spędzać ze mną czasu, bo jemu to przeszkadza. Zaczęła łamać słowa które mi daje.. Kłamać. Wykorzystuje mnie, bierze ode mnie pieniądze i wszystko co mogę jej dać a potem zostawia mnie z niczym. Ja nie potrafię jej zostawić.. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Popieram. Pisałaś że przez nią zerwałaś inne znajomości. Wróć do poprzednich przyjaciół a ją po prostu olej. I nie próbuj jej ttłumaczyć np. tym chłopakiem bo skoro on potrafi ją zmanipulować to innym z jeszcze większą łatwością przyjdzie na nią wpłynąć... Nałóg nałogiem ale po to istnieje żeby go zwalczać...

Odnośnik do komentarza

Witaj. Moim zdaniem powinnaś powiedzieć jej, że skoro ona niewłaściwie zachowuje się w stosunku do Ciebie to ty nie musisz być tą, która cierpi. Wiem jakie to uczucie, kiedy przyjaciółka Cię rani, ale nie chcesz z nią zrywać znajomości... Każda sytuacja jest jednak inna i myślę, że w Twoim przypadku zakończenie przyjaźni byłby dla Ciebie ratunkiem. Sama widzisz co złego robi, przeszkadza Ci to a jej to nie obchodzi. Czy tak zachowuje się prawdziwa przyjaciółka? Czy prawdziwa przyjaciółka rezygnuje z kontaktu bo znalazła chłopaka? To Ty jesteś prawdziwą przyjaciółką, zobacz, ile dla niej zrobiłaś. Jeśli ona nie umie ci za to być wdzięczna, nie potrafi tego docenić to nie warto tego dalej ciągnąć. Straciłaś co straciłaś, ale nie trać więcej, ona na to nie zasługuje. Za to Ty zasługujesz na prawdziwą przyjaciółkę i myślę, że znajdziesz ją na pewno, jeśli zakończysz te toksyczne relacje. Życzę Ci z całego serducha powodzenia, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...