Skocz do zawartości
Forum

Obsesyjne myślenie o chorobie psychicznej


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się już leczę. Mam jakieś dziwne stany i zaburzenie schizotypowe, ale u mnie jest coś takiego, że ja bym chciał mieć schizofrenię (nie wiem czemu?). Może ją nawet mam bo gdy nie biorę leków to mam psychozy i nie myślę o chorobie, ale jak biorę leki to pojawiają się natrętne myśli o psychozie no takie, że "fajnie" było by ją mieć. Normalnie piękny umysł... :(

Odnośnik do komentarza

Natrętne myśli o chorobie psychicznej, którym towarzyszy lęk, mogą świadczyć o rozwoju nerwicy. Ty jednak twierdzisz, że nie odczuwasz lęku, co więcej - pragnąłbyś zachorować na schizofrenię. Być może jest to skutek uboczny leczenia, farmakoterapii albo objaw psychopatologiczny, ale nie nerwicy, ale innej jednostki nozologicznej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

To się być może zaczęło od tego, że w dzieciństwie byłem hospitalizowany w oddziale psychiatrycznym. A czy może się zdarzyć, że ktoś chce mieć schizofrenię i jednocześnie ją ma? W ośrodku mam taką diagnozę na wypisach ze szpitali zaś zaburzenie schizotypowe. Nie wykluczyli i nie potwierdzili schizofrenii. Co się ze mną dzieje?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...