Skocz do zawartości
Forum

Leki na depresję bez recepty


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś leczyłam się na depresję, ostatnio przez pewne wydarzenie w życiu zaczęłam odczuwać gorsze samopoczucie, od byle czego chce mi się płakać.. nie chce brać znów leków od psychiatry bo po nich zle się czułam, czy możecie mi poradzić jakiś lek dla mnie bez recepty?

Odnośnik do komentarza

Już kiedyś się pytałaś o to samo ale napiszę jeszcze raz. Najlepszym antydepresantem jest posiadanie jakiegoś zwierzęcia, a najlepiej psa. Jednak nie każdy lubi zwierzęta, bądź właśnie psy, więc warto poszukać jakiegoś zajęcia bądź hobby (ostatnio polubiłam jazdę rowerem- raz że tani sport a dwa- jaka kondycja :D). Być może już jestem wrogiem publicznym lekarzy za moje opinie :D, jednak stawiam na naturalne metody leczenia czyli radzenie sobie ze wszystkim samemu. Osobiście nie przepadam za faszerowaniem się lekami zwłaszcza że ,,chemia" długo się utrzymuje w organizmie na co nie mogę sobie pozwolić, jednak w razie jak już bym miała coś polecić to bym stawiała na coś ziołowego (ewentualnie zioła- melisa, kozłek lekarski, szyszki chmielu). Przynajmniej wiadomo że mają mało skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza

Z pewnością sport może być pomocny przy leczeniu lekkich depresji. Spróbuj znacząc jeździć na rowerze lub biegać na świeżym powietrzu, to na pewno nie zaszkodzi. Na początek może być trudno, tak więc możesz też zacząć od codziennych spacerów, i każdego dnia przejść nieco dalej. Bieganie nie jest odpowiednie dla każdego, ale spacer czy szybki marsz jest znacznie bezpieczniejszy. Leki bez recepty z pewnością będą miały łagodniejsze działanie niż antydepresanty. Bezpieczniejsza opcją są także różnego rodzaju zioła, ale to już musisz sama znaleźć, jakie byłyby dla ciebie najlepsze. Gdzieś ostatnio czytałam, że zioła ashwagandha działają wspomagająco przy łagodzeniu stresu i lekkich stanów depresyjnych. Ale najlepiej będzie, jeżeli porozmawiasz na ten temat z lekarzem pierwszego kontaktu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...