Skocz do zawartości
Forum

Co zrobić, gdy chłopak...


Gość zmęczona kłótniami

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmęczona kłótniami

Cześć. Jestem Ola, mam 17 lat. Mam pewien problem. Mój chłopak grał w jedną bardzo wciągającą grę po 5 godzin lub więcej dziennie. Mnie to bardzo martwiło, on wtedy za dużo ze mną nie pisał, czułam się mniej ważna, niż jego gra, tęskniłam za nim, było mi źle. Postanowiłam mu o tym powiedzieć kilka dni temu. Dużo rozmawialiśmy. Powiedziałam, że może grać najwyżej dwie godziny dziennie. On się uparł, że to za mało i że woli wcale nie grać. Jednak teraz ciągle mi pisze, co on ma robić, a ja mówię, że możemy coś razem obejrzeć, a on mówi, że nie. Potem ja mówię, że możemy coś innego porobić, a on, że dziwnie się czuje i że on lubi grać...
Co mam zrobić, kiedy on teraz powiedział, że ze względu na mnie nie będzie grał w ogóle, choć pisałam, że może dwie godziny, ale jest ciągle wkurzony i i tak mało pisze, ciągle też pisze, co on ma robić...? Specjalnie tak pisze, żebym miała wyrzuty sumienia, ale nie mogę nie liczyć się z moimi uczuciami... Wciąż pisze, że do naszego spotkania tylko się będzie męczyć bez gry...
No i.. Spotykamy się codziennie, ale na kilka godzin i to dla niego za mało, a ja nie mogę więcej (rodzice).. Co mam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Witaj Olu! Wiem, że post jest pisany dość dawno temu, ale postanowiłam odpisać. Zauważ, że Twój chłopak przedkłada gry komputerowe nad Ciebie. Woli grać niż fajnie spędzić wolny czas z Tobą. Myślę, że tutaj już nie chodzi nawet o Ciebie, tylko w ogóle o jego zdrowie fizyczne i psychiczne. Grając po 5 godzin dziennie, może sprawić, że nabawi się wad postawy, pogorszy się mu wzrok, nie mówiąc o tym, że ucierpią na tym jego relacje z rówieśnikami. Zamiast spotykać się z kolegami i koleżankami w realu, on woli grać w gry. Słusznie powiedziałaś, że nie zabraniasz mu grać, ale niech ograniczy się do dwóch godzin dziennie. To też bardzo dużo czasu na granie. Myślę, że jego dotychczasowe reakcje (wzbudzanie poczucia winy, dąsanie się, obrażanie, irytacja, agresja słowna) świadczą o tym, że chłopak jest już w jakimś stopniu uzależniony od gier. Próba ograniczenia mu czasu na granie sprawia, że się złości. Jeśli zależy Ci na chłopaku, postaraj mu się uświadomić, że ma poważny problem z grami i jeśli nie przystopuje, może się u niego wykształcić pełnoobjawowe uzależnienie. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...