Skocz do zawartości
Forum

Nerwica natręctw a miłość


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam tu pomocy w odpowiedzi na moje pytanie. Rozstałem się właśnie z partnerem który miał nerwice natręctw. Zataił ten fakt jak się poznawaliśmy ale chcąc nie chcąc wyszło to. Zaakceptowałem to i przyjąłem z całym inwentarzem i całą jego choroba . Powiedział mi ze chciałby abym traktował go jak normalnego człowieka i nie wciągał się w jego natręctwa. Tak tez się stało. Mielismy czasem zgrzyty związane z jego myślami , brakiem poczucia bezpieczeństwa. Mi było trudno ale zaciskałem zęby żeby samodzielnie zył i stawiał czoła pojawiającym się problemom, czasem wycofywałem się. Jednak choroba stała się silniejsza i nie do zniesienia: wina do mnie ze mam takich a nie innych znajomych, ze dotknąłem pranie, ze ma cały czas poczucie winy ze nie możemy być razem (związek na odległośc ). Ostatnimi czasy robił wszystko żeby mnie do siebie zniechęcić żebym odszedł. Nie poddałem się walczyłem. Rozstaliśmy się … powiedział ze musi mnie znienawidziec i ma same negatywne myśli o mnie bo mu tak będzie łatwiej. Czy odrzucenie miłości wiąże się z nerwica natręctw?

Odnośnik do komentarza

Nerwica natręctw to poważna choroba. Oczywiście występuje w różnym nasileniu, ale na pewno wpłynęło to na jego decyzję. Nie można niestety wykluczyć, że było to wymówka, bo po prostu chciał się rozstać. A czy on leczył tą nerwicę? Brał leki, chodził na terapię? Jeśli nad sob ą nie pracował to nie zależało mu chyba na utrzymaniu tego związku. Naprawdę trudno ocenić, bo wiele tu niewiadomych...

Odnośnik do komentarza

Myślę, że nie do końca nerwica natrectw odrzuca miłość, ale faktem jest, że wielu osobom cierpiącym na nerwice trudno jest zbudować związek. Często pojawiaja się kłótnie, sprzeczki, zgryzy, niezadowolenia. Może Twój partner faktycznie chciałby miec Cię bliżej, nie na odległość i może to też go stresowało i pojawiały się sprzeczki. Jeśli Ci na nim zależy, porozmawiaj z nim raz jeszcze co do Ciebie czuje. Jeśli mu na Tobie zależy i Tobie na nim - dajcie sobie szansę. Może pójdźcie razem na terapię dla par, może musicie popracowac nad waszym związkiem? Ważne, aby jednak Twój partner był szczery w stosunku do Ciebie czy mu zależy, czy może nerwica była tylko pretekstem do rozstania. Porozmawiajcie i zastanówcie się czy warto próbować ponownie czy może lepiej pójść swoją drogą. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...