Skocz do zawartości
Forum

Czy dobrze postępuję?


Gość załamana3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość załamana3

Niedawno pisałam o sytuacji z siostrą. Niestety mimo wielkich chęci jest coraz gorzej. To że nigdy nie zajmowała się swoim dzieckiem albo że jest egoistką (jeśli nie co innego) to chyba w tej chwili najmniejszy problem. W przyszłym tygodniu zaczyna się remont a ona już kombinuje jak wymigać się od pomocy, wręcz chce się wyprowadzić ze swoim chłopakiem. Jednak najdziwniejsze dla mnie jest to, że wymyśla jakieś kompletne bzdury oskarżając mnie o (chyba) wymyślone przez siebie zachowania (stąd podejrzenie schizofrenii). Całe życie każdy miał ją za nic i traktował jak odludka i do tej pory tak się zostało. Sama też traktowałam ją i zresztą traktuję w ten sam sposób ale jest naprawdę mnóstwo powodów, które się na to złożyło. Doszło do tego że oskarżam ją o egoizm, że jak się nie zmieni to na koniec będzie sama i wówczas dodatkowo nikt do niej nie wyciągnie ręki bo będzie miał dość jej wiecznych pretensji itp, itd. Zdaję sobie sprawę że najlepiej żyć w zgodzie ale Ona widać że chce dyktować swoje warunki a na to też nie chcę się godzić. Podpowiedzcie jak mam rozumieć jej zachowanie, bo ja jako główna zainteresowana nie potrafię na to spojrzeć obiektywnie i prawidłowo ocenić. Chcę znać tylko wasz punkt widzenia a rozwiązać spróbuję sama.

Odnośnik do komentarza
Gość załamana3

Zapomniałam dodać jeszcze jedną ważną rzecz. Siostra wypróżnia się w bardzo nietypowych miejscach... dlatego też z tego powodu podejrzewałam schizofrenie (złośliwość? lenistwo? jedno i drugie?). Gubię się w tym wszystkim :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...