Skocz do zawartości
Forum

Homoseksualizm


Gość avandama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość avandama

Mam 16 lat. Ubiegłego roku w styczniu poznałam dziewczynę. Przez Internet. Po roku znajomości wyznała mi miłość. Przedtem czułam pociąg do mojej koleżanki, która ot tak zniknęła z mojego życia, a osoba do której 'uciekłam' (wirtualna przyjaciółka) bardzo mi pomagała i nadawała sens życiu. Byłam w stanie za nią oddać życie. Oddać wszystko. Przeczuwałam to, tym bardziej że wspominała o tym, że jest biseksualna, więc wymusiłam na niej to wyznanie po części. Powiedziała, że woli się oddalić, tym bardziej że ja pewnie nie czuję tego samego. Żeby ratować naszą przyjaźń po części skłamałam że ja ją też kocham i chcę być z nią. Bałam się, ale nie chciałam jej stracić. Była mi bliższa niż mama, siostra czy ktokolwiek inny. Z każdym dniem się w niej zakochiwałam. Tak czułam. Teraz nie widzę poza nią świata. Naprawdę ją kocham jak nikogo innego. Mimo ogromnych problemów jakie miałam ze sobą i mam (początki anoreksji i depresja) ona mnie wspiera, co dla mnie jest bardzo ważne. Jej mama o tym wie (co zresztą akceptuje i się cieszy) , ciocia, kuzynka i babcia. A u mnie... Nikt. Chcę to powiedzieć mamie. Moja rodzicielka broni homoseksualistów na każdym kroku, moja siostra jest tzw. "homofobem" to samo ojciec. Przygotowuję się do tego od właściwie marca i nadal nie mogę zebrać. Nie potrafię. Nie mam z Nią już tej więzi co kiedyś. Boję się niesamowicie jej reakcji na to. Co mogę zrobić? Chcę, żeby wiedziała.

Odnośnik do komentarza

Witaj. W Twoim wieku ciężko mówić o miłości. Jeśli masz depresję i jesteś samotna to na pewno szybko uzależniasz się od osób (tak jak ja). W gimnazjum przez 3 lata pisałam z chłopakiem który mieszkał 500 km ode mnie. Nigdy się nie widzieliśmy, rzadko rozmawialiśmy przez telefon ale na swój sposób się kochaliśmy i byliśmy sobie potrzebni. On miał myśli samobójcze a ja początki depresji.
Daj sobie czas. Dopiero uczysz się swojej seksualności. Ja jestem heteroseksualna ale czasem mam pociąg do kobiet.

Odnośnik do komentarza

avandama, jesteś młodą osobą w wieku 16 lat i Twoja seksualność tak naprawdę jeszcze się kształtuje. Napisałaś, że wyznałaś miłość wirtualnej przyjaciółce z obawy, że ją utracisz. Być może Twój "homoseksualizm" jest w pewnym sensie zaindukowany właśnie przez nią. Potrzebujesz wsparcia, kogoś bliskiego, kto Cię wysłucha i zrozumie. Ona zaspokajała te potrzeby. W domu nie miałaś z nikim aż tak dobrego kontaktu. To tylko utwierdzało Cię w przekonaniu, że ją kochasz. Ale czy Ty naprawdę jesteś przekonana co do swojej orientacji seksualnej? Potrzebujesz przyjaciela, przyjaciółki, kogoś bliskiego, kto Cię zrozumie. Ale czy wyobrażasz sobie siebie z dziewczyną w intymnej sytuacji? Jeśli potrzebujesz z kimś porozmawiać, a czujesz się zagubiona, zachęcam Cię do skorzystania z darmowego, anonimowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 (http://www.116111.pl/). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość avandama

mgr Kamila Krocz
avandama, jesteś młodą osobą w wieku 16 lat i Twoja seksualność tak naprawdę jeszcze się kształtuje. Napisałaś, że wyznałaś miłość wirtualnej przyjaciółce z obawy, że ją utracisz. Być może Twój "homoseksualizm" jest w pewnym sensie zaindukowany właśnie przez nią. Potrzebujesz wsparcia, kogoś bliskiego, kto Cię wysłucha i zrozumie. Ona zaspokajała te potrzeby. W domu nie miałaś z nikim aż tak dobrego kontaktu. To tylko utwierdzało Cię w przekonaniu, że ją kochasz. Ale czy Ty naprawdę jesteś przekonana co do swojej orientacji seksualnej? Potrzebujesz przyjaciela, przyjaciółki, kogoś bliskiego, kto Cię zrozumie. Ale czy wyobrażasz sobie siebie z dziewczyną w intymnej sytuacji? Jeśli potrzebujesz z kimś porozmawiać, a czujesz się zagubiona, zachęcam Cię do skorzystania z darmowego, anonimowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 (http://www.116111.pl/). Pozdrawiam i życzę powodzenia!

już nie raz byłam z nią w intymnej sytuacji.
Czuję, że naprawdę ją kocham. Miałam przyjaciół i miał mnie kto wysłuchać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...