Skocz do zawartości
Forum

Czy warto drugi raz zaangażować się o związek ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Parę miesięcy temu poznałem dziewczynę do której coś poczułem. Już pierwszego dnia wiedziałem że muszę spróbować powalczyć o nią. Na początku wszystko się układało, pisaliśmy przez 2 miesiące, spotkaliśmy się parę razy. Już po tych dwóch miesiącach widziałem w niej że jest inna wobec mnie, inaczej się z nią rozmawiało i inaczej się zachowywała. Gdy się zapytałem czy coś czuję do mnie powiedziała że tak. Po tym czasie sam zacząłem się starać bardziej, tak bardzo że byłem zazdrosny o nią, pisałem częściej, czepiałem się jej o różne rzeczy. Wszystko zmieniło się z dnia na dzień, ona nagle przestała do mnie pisać, unikała mnie. Gdy się jej zapytałem dlaczego chcę to wszystko skończyć to powiedziała że już nie chcę tego i tyle. Nękałem ją pytaniami dlaczego chcę to wszystko zakończyć, niestety bez rezultatu. Dowiedziałem się od jej koleżanki że nie czuła nic do mnie, starała się poczuć, zakochać. Uświadomiłem sobie że to wszystko z mojej winy, gdybym nie zaangażował się tak bardzo, nie nękał ją, nie czepiał i dał czas to pewnie by coś poczuła. Udało mi się z nią to wyjaśnić w końcu. Gdy się jej zapytałem że może w przyszłości znowu spróbujemy być razem to napisała "może". Wiem że to może być druga szansa dla mnie, nie chcę stracić jej ale nie chcę się znowu zaangażować tak bardzo żebym potem musiał znowu cierpieć z tego powodu że nic nie wyszło. Nie wiem czy warto angażować się znowu, wchodzić do tej samej rzeki.

Odnośnik do komentarza

radler76, nie chcę Cię pozbawiać nadziei na związek, ale nie masz wrażenia, że jej "może" mogło być tylko "na odczepnego"? Brak jej odwagi, by asertywnie Ci powiedzieć wprost, co czuje, dlatego prawdopodobnie Cię zwodzi... Może tak, a może nie... Czy warto angażować się w tę relację? Nie wiem. Nie znam Was. Nie znam tej dziewczyny. Nie masz gwarancji, że Twoje starania zostaną docenione, a uczucie odwzajemnione, bo ona może zdecyduje się spróbować być z Tobą, a może się nie zdecyduje... Na dwoje babka wróżyła. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Gdy ci zaczyna zależeć, robisz się zazdrosny, czepiasz się.
To nie kwestia zakochania, to kwestia psychiki i to u siebie, musisz zmienić.
Popracuj nad tym, bo każdy inny związek też może się rozpaść, właśnie z tego powodu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...