Skocz do zawartości
Forum

Nawal mysli


Gość hmhmh

Rekomendowane odpowiedzi

czesto, bardzo czesto duzo mysle, czasem o niczym, czasem o bardzo trywialnych rzeczach, a gdy rozmawiam z druga osoba zastanawiam sie skad jej sie to wzielo, tak samo jest ze mna czasem to powiem a potem mysle skad to sie wzielo, zastanawiam sie dlaczego powiedzialam to , a nie cos innego. czy moga to byc objawy jakiegos schorzenia?

Odnośnik do komentarza

nie, to nie schorzenie... to zycie. Teraz zycie pedzi i strefa duchowa jest zachwiana. Liczy sie pieniadz zysk sila lans. Nie martw sie nie tylko Ty tak masz..byc moze nasi przodkowie mieli to samo..kazda epoka ma swoje problemy...Pozdrawiam powodzenia!

Odnośnik do komentarza

tylko, ze jezeli zaczne juz cos mowic, bez wczesniejszego przemyslenia, w trakcie rozmowy, zaczynam rozmyslac SKAD, przeszkadza mi to... bo nie wiem skad, czy moj mozg pracuje tak szybko, ze nie zdazam tego zarejstrowac? czesto mam uczucie obojetnosci do wszystkiego, nie potrafie wyrazic zdania na dany temat, czy kazdy czlowiek tak ma? czy ludzie zaczynaja rozmowe ot tak, czy musza to przemyslec wczesniej?

Odnośnik do komentarza

Może nie przemyśleć wcześniej,ale najpierw myśleć ,a później mówić...,jest to oczywiście specjalnie niezauważalne dla nas zjawisko,
są tacy co najpierw mówią potem myślą.a później żałują tego co powiedzieli ,ale taka ich natura ,osobowość ,charakter...

Na pewno nie warto rozmyślać ,dlaczego powiedziało się to czy tamto ,bo nie ma na to pytanie odpowiedzi,
jednym słowem ,nie zadawaj sobie w myślach pytań, na które i tak nie ma odpowiedzi /tak trochę masło maślane mi wyszło;)

A ,że nie masz zdania na dany temat ,to znaczy ,że nie masz ku temu potrzebnej wiedzy,duży wpływ ma też wychowanie,
jeśli dziecko od małego jest tłamszone,nie może mieć własnego zdania,to ogranicza też na przyszłość.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

To proste! Najczęściej mózg posługuje gotowymi schematami to efekt przystosowania ewolucyjnego, po prostu najczęściej jest/był brak czasu na analizy wszystkich jednostkowych sytuacji.
Dlatego dzieci powielają różne schematy słowne i nie tylko swoich opiekunów.
Dobrze. że się nad tym zastanawiasz, bo można coś w tych schematyzmach próbować zmienić.

Odnośnik do komentarza

dziekuje, Wasze odpowiedzi mi cos wyjasnily i pomogly zrozumiec kilka spraw :) a co z czynnosciami, ktore wykonujemy, jak to jest? idac, skakajac, biegajac, nie zastanawiamy sie nad tym, po prostu to robimy jak?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...