Skocz do zawartości
Forum

Problemy z dietą u dziecka


Gość i...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą 5letniego chłopca, który od czasu gdy miał 1,5 r. przestał jeść pokarmy, które mu podawałam. Jadł w sumie wszystko. Pozostał przy bardzo zawężonej diecie, na nowe reaguje stresem, płaczem, odruchem wymiotnym. Podejrzewam, ze to neofobia żywieniowa. Terapia integracji sensorycznej nie podziałała na problem, pójście do przedszkola też. Nie mam już pomysłu :( Gdzie mogę znaleźć pomoc w Łodzi? To bardzo utrudnia życie, bo ciągle myślę, co dać mu do jedzenia, jak nie chce nic gotowanego.

Odnośnik do komentarza

Czy dziecko oprócz niechęci do nowych pokarmów rozwija się w sposób prawidłowy? Jak się komunikuje? Jak wyglądają jego relacje z rówieśnikami? Jak rozwija się pod względem emocjonalnym? To bardzo ważne dla diagnozy dziecka. Uważam, że powinna się Pani skonsultować z psychologiem dziecięcym, bo porozmawiać z nim o swoich podejrzeniach diagnostycznych i skonsultować dziecko ze specjalistą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Gość Izabela Siarka

Dziecko poza problemem z jedzeniem rozwija się prawidłowo. Byliśmy u psychologa i psychiatry dziecięcego, ale nie znaleźliśmy pomocy. Sugerują, że to minie, że jeśli rośnie i ma prawidłowe wyniki morfologii to nie mam się czym martwić. Jednak to pozostaje dużym problemem, kosztuje mnie to jego niejedzenie dużo wysiłku, stresu i pieniędzy też. Nie mogę go pozostawić w przedszkolu na dłużej ani u rodziny, bo nie jada obiadów, po prostu nic sensownego, zup, ziemniaków,mięsa, warzyw, owoców, ryżu, makaronu, wędliny.Nic z tych rzeczy, takie tylko na "sucho", przy czym muszę dopilnować, żeby i to było zjedzone.

Odnośnik do komentarza
Gość Izabela Siarka

Zespołu Aspergera nie diagnozuje się jednoznacznie u dzieci do 6-7 r. życia, mój ma 5 lat i psychiatra dziecięcy póki co wykluczył to po przeprowadzonym teście, tak wstępnie. Bo miał wtedy 4 latka więc za mały na 100procentowe zbadanie pod tym kątem.Ale raczej to wykluczamy, wiem czym jest zespół Aspergera i to nie pasuje do mojego dziecka :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...