Skocz do zawartości
Forum

Zioła na sen


Gość Danuta718

Rekomendowane odpowiedzi

Danuta718, zioła na sen, to oprócz popularnej melisy czy waleriany, szyszki chmielu zwyczajnego, ziele serdecznika czy ziele męczennicy cielistej. Jeśli masz problem ze snem, możesz dopytać w aptece o jakieś ziołowe leki nasenne bez recepty. Nie wiem, jak głęboki jest u Ciebie problem ze snem, ale może warto wcześniej skonsultować się z lekarzem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość Danuta718

Nie ukrywam jest dość spory i niestety coraz częściej zdarza się nawet bezsenność, tak jak na przykład dziś stąd ten wątek. Być może znaczenie ma fakt że chyba od zawsze budziłam się bardzo wcześnie (jak dla śpiochów :D) a od 4 lat mam pracę która wymaga wstawania w nocy (kiedyś było tak że pracowałam od soboty do środy i rozbieżność była w granicach od 1 w nocy do 4) a przez ostatnie 3 miesiące pracuję tylko 1 dzień gdzie wstaję o 3. Być może właśnie fakt że tylko raz w tygodniu tak wstaję ma znaczenie zwłaszcza że zauważyłam że mniej więcej od tego czasu mam takie zaburzenia. Chyba faktycznie tabletki będą lepsze, innych nie chcę brać ponieważ w dniu pracy będę zapewne senna.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie warto. Na pewno lepiej jest wypróbować takie środki niż środki na receptę. Które mogą powodować uzależnienie. Środki ziołowe są o wiele bezpieczniejsze, nie powodują uzależnienia. A w wielu przypadkach mogą być tak samo skuteczne:

https://slimxl.pl/ziola-na-sen-czy-warto-je-stosowac/

Wśród nich wymienia się:

szyszki chmielu

kozłek lekarski

lawenda

rumianek

magnez

melatonina

Odnośnik do komentarza

Powiem Wam, że u mnie na bezsenność fajnie sprawdził się zwykły rumianek. Zresztą nie od dziś wiadomo, że takie ziołowe napary ogólnie świetnie pomagają się zrelaksować. Mogę polecić jeszcze herbatę z korzenia waleriany, niektórzy używają jej nawet jako naturalnego środka uspokajającego. Od znajomych słyszałam, że podobne właściwości ma passiflora, ale tej nigdy sama nie próbowałam. Ostatnio znalazłam też jeden ciekawy artykuł, który moim zdaniem warto sprawdzić: https://melatonina.pl/akademia-snu/melatonina-hormon/sen-u-kobiet-i-mezczyzn.-czy-wiesz-czym-sie-roznia. Mówi o tym, jak sen różni się między mężczyznami i kobietami oraz jak mogą na niego wpływać hormony. Przeczytaj sobie, w razie gdyby nie pomogły Ci zioła, będziesz wiedziała co robić z tym dalej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...