Skocz do zawartości
Forum

Strach przed spaniem


Gość Dawid W.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawid W.

Witam.
Mam 12 lat. Od niedawna interesuję się tematyką świadomych snów. Czytałem o tym dużo i natknąłem się na takie coś jak 'paraliż przysenny'. Od tamtego momentu panicznie boję się iść spać, bo myślę że to mnie spotka. A od dziecka panicznie bałem się koszmarów. Teraz znowu się tego boję. Czy jest jakiś sposób żeby przestać o tym myśleć? Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Gość sprawdź

Skoro wiesz co to paraliż senny to nawet jak Ci się przydarzy coś takiego, będziesz świadomy że nic złego Cię nie spotka i wszystko samo minie. Ja miałam w życiu dwa paraliże i za drugim razem już się nie bałam (choć nadal nie znałam pojęcia paraliżu sennego), to wiedziałam że to "coś" minie i trzeba przeczekać. A przed snem oglądaj, czytaj lub słuchaj tylko pogodnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza

Paraliż senny nie jest żadną patologią, którą należy leczyć (chyba że przydarza się nagminnie). Staraj się przestrzegać zasad higieny snu, wietrz pokój przed snem, zadbaj o wygodny materac, nie rozmyślaj o nieprzyjemnych rzeczach, kładąc się spać. Weź relaksacyjną kąpiel, poczytaj sobie jakąś książkę przed snem. Wierzę, że to Ci pomoże i przestaniesz tak bardzo obawiać się, iż może Ci się przydarzyć paraliż senny. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...