Skocz do zawartości
Forum

Zdrowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 20 lat. Od jakiegoś czasu miewam napady paniki. To jest coś w rodzaju nieuzasadnionego lęku, który paraliżuje i niekiedy doprowadza mnie do stanów całkowitego załamania. Czuję wtedy jakbym miała zwariować albo zaraz umrzeć. Serce dziwnie i szybko mi bije, czuję nawet jak uderza mi w gardle i ciężko mi się oddycha.Od dłuższego czasu boję się, że mam guza mózgu albo jakąś inną poważną chorobę. Głowa boli mnie od czasu do czasu jak normalnego zdrowego człowieka, tylko w moim przypadku ból jest umiejscowiony po prawej stronie i nasila się kiedy czeszę włosy i pociągnę zbyt mocno. Tak jakby pourazowy, gdyż jak byłam młodsza dostałam w głowę kamieniem. Często również miewam odczucie jakbym była w śnie, nie czuję w ogóle, że żyję. Nie do opisania. Byłam już u wielu lekarzy, ale nic poważnego nie wyszło z badań, jedynie to że z moją tarczycą jest coś nie tak. Jestem również wiecznie zmęczona i ospała. Cały czas czuję niepokój. Naprawdę nie wiem co robić.. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Boję się. Proszę o pomoc. Co to może być? Czy dzieje się ze mną coś złego?

Odnośnik do komentarza

Klaudiawuuu, w pierwszej kolejności musisz udać się do endokrynologa, by sprawdzić, co jest nie tak z Twoją tarczycą. Być może Twoje pogarszające się samopoczucie ma podłoże hormonalne. Gdy jednak leczenie hormonalne (o ile okaże się konieczne) nie przyniesie rezultatu, można będzie szukać przyczyn złego nastroju w psychice. Objawy, o jakich napisałaś, przypominają objawy nerwicowe (napady paniki, zespól lęku uogólnionego?). Dokładną diagnozę może jednak postawić wyłącznie lekarz psychiatra, z którym powinnaś się skonsultować po wizycie u endokrynologa. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...