Skocz do zawartości
Forum

Skutki uboczne.


Gość Kamil9909

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil9909

Witam. Jakoś od 3,5 tygodnia biorę CHLOROPROTHIXEN aby przywrócić moją dopaminę do normalności. Widzę jakąś poprawę, ale dokucza mi jedna rzecz; czuje, że nie jestem sobą. Czuje, że jestem w innej skórze, strasznie mi to przeszkadza, mam wrażenie, że całkiem zwariowałem, natomiast normalnie kontaktuje, odpowiadam na pytania, wszystko... Możliwe, że są to skutki uboczne? (mam to dopiero od krótkiego czasu, wcześniej tak nie było) Jeżeli są, to ustąpią? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Kamil, Chlorprotiksen jest lekiem neuroleptycznym z grupy pochodnych tioksantenu. Jego działanie przeciwpsychotyczne polega na blokowaniu receptorów związanych z przekazywaniem informacji za pomocą dopaminy. Jesteś na początku farmakoterapii, więc Twoje objawy mogą być odpowiedzią na lek. Wśród skutków obocznych leku wymienia się: senność, bóle i zawroty głowy, częstoskurcz, niedociśnienie ortostatyczne, zaparcia, zmęczenie, zwiększenie masy ciała, suchość w ustach, nadwrażliwość, apatię, wzmożony niepokój, zaburzenia akomodacji, uczucie zatkanego nosa, nudności itp. Nie wszystkie objawy muszą wystąpić. Oczekiwane korzyści ze stosowania leku są z reguły większe niż szkody wynikające z pojawienia się działań niepożądanych. Jeśli jednak będą Cię niepokoiły Twoje dolegliwości, możesz o nich porozmawiać ze swoim lekarzem psychiatrą. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Żartowałem. Udaj się do lekarza. Wyjaśni Ci co i jak i będziesz spokojniejszy, a co za tym idzie terapia szybciej odniesie skutek. Takie stresowanie się bardzo źle wpływa. Pamiętaj że stres prowadzi także do schorzeń psychosomatycznych. Idź do lekarza, powiedz wszystko i potem śpij spokojnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...