Skocz do zawartości
Forum

Problemy z rodzicami


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

Moja mama jest okropna! Witam mama 14 lat i mam pewien problem, do rzeczy moja mama wiecznie narzeka, aż to się staje wkurzające ! Np. ostatnio byłam najedzona i nie chciałam nic jeść, a moja mama jak na złość ugotowała gulasz ( ohyda) trochę zjadłam a mama na to że wszystko ma być zjedzone a ja na to że zobaczę, a ona się wydarła. Tak jest codziennie ja mam tego dosyć. Chodzę do 1 gim. mam średnią na koniec 4.76 a ona wogóle nie jest zadowolona. Albo porównuje mnie do koleżanek ! Nienawidzę jej !

Odnośnik do komentarza

Tak, jest to wkurzające, ale nienawiść, to zbyt wielkie słowo.
Przesadziłaś.
Mama pewnie nie zauważyła, że zaczęłaś dorastać i masz już swoje zdanie i poglądy. Oswajaj ją z tym stopniowo, ale nie wściekaj się i postaraj się nie denerwować.

Odnośnik do komentarza

Twoja mama nie jest okropna. Troszczy się o Ciebie, chociaż Ty tę troskę widzisz trochę z innej perspektywy. ;) Zamiast na siebie krzyczeć i dąsać, lepiej spokojnie porozmawiać. Kiedy nie jesteś głodna, powiedz spokojnie: "Mamo, nie jestem teraz głodna, bo jadłam na mieście. Doceniam, że zrobiłaś gulasz, ale spróbuję go później, dobrze?". Postaraj się zrozumieć mamę, nie przypisuj jej od razu złej woli, bo pewnie nie chce Ci zrobić na przekór. Kiedy czujesz się niedoceniona, powiedz o tym, ale spokojnie, bez pretensji, np.: "Mamo, dobrze się uczę i czasem chciałabym usłyszeć coś miłego z Twoich ust. Przykro mi, że doceniasz moje koleżanki, a moich starań nie dostrzegasz". Bez agresji, bez oskarżeń, ale konkretnie i spokojnie. Naprawdę można. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...