Skocz do zawartości
Forum

probelm z 18 letnią córką


Gość zmartwionamama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zmartwionamama

Witam! tak jak napisałam w temacie mam problem z 18 letnią córką.Laura chodzi do 2 klasy liceum,od mniej więcej lutego zaczęło dziać się z nią coś dziwnego,często płacze,z byle powodu wybucha złością,nie chce rozmawiać ani ze mną ani z mężem,nawet z starszą siostra z która mówią sobie o wszystkim nie chce rozmawiać,powiedziała jej jedynie że sama nie wie co się z nią dzieje i że najchętniej by się zabiła. Ostatnio jej wychowawczyni zadzwoniła do mnie i powiedziała że Laura dostała ataku histerii z powodu jedynki tzn.wybuchła płaczem,największym problemem jednak jest to że się okalecza,do tej pory rozmawiała jedynie ze swoją wychowawczynią ale ostatnio z jakichś powodów straciła do niej zaufaniem których oczywiście nie chce mi wyjawic. Proszę o pomoc ponieważ nie wiem jak z nią postępować,a może ktoś wie co może jej być.

Odnośnik do komentarza
Gość pomocna dłoń

Uważam że powinnaś namówić córkę na wizytę u psychologa,może to chwilowe wahania nastrojów ale pamiętaj że w tym wieku bardzo często młodzi ludzie popadają z depresję więc nie lekceważ objawów córki.

Odnośnik do komentarza

Psycholog bardzo by się przydał, może przed nim się otworzy i powie, co jest przyczyną?

Często jednak nie ma żadnych konkretnych przyczyn, po prostu obecne życie młodych ludzi, pozbawione jest RUCHU.
Komputer, szkoła, to wszystko angażuje umysł, a do prawidłowego rozwoju potrzeba też wysiłku fizycznego.
Może uda ci się ja namówić na jakieś tańce? Szkoła rumby, samby itp. bardzo by się przydała, bo pogodna muzyka działa odstresująco, do tego jest ruch.

Odnośnik do komentarza
Gość cytrynowa babeczka

Uważam ze bezwzglednie córka powinna skonsultowac sie z psychologiem bądź z psychiatrą.
Musi byc jakas przyczyna takiego stanu rzeczy i tak jak napisał/a @pomocna dłoń nie można lekcewazyć takich objawów.
Ze swojej strony powinnaś wspierać córkę,motywować do odwiedzenia specjalisty,zapewniać że zawsze bedziesz przy niej cokolwiek by się nie działo.Córka musi czuć że jestes za nią a nie przeciwko niej.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...