Skocz do zawartości
Forum

Mam powody do obaw?


Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się napisać w skrócie.. Od 2 lat jestem w związku z moim chłopakiem. Jego tata ma problemy z alkoholem. Mój z reszta też. Ostatnio zaczęly dręczyc mnie myśli ze K. Może również je mieć.. Boje się za każdym razem gdy on wypije jakieś piwo czy cos więcej na imprezie. Boje się że też stanie się alkoholikiem a ja nie chce z kimś takim budować przyszłości.. Nie chce się z nim też rozstawać bo przecież tera takich nie ma.. Zdarza się nam rozmawiać na takie tematy i on zapewnia mnie ze nie chce być taki jak jego ojciec.. Czy moje obawy są słuszne? Co mam robić? Bo już się nie ogarniam..

Odnośnik do komentarza

Nie każdy, kto ma alkoholika w rodzinie, musi w przyszłości nim zostać.
2 lata związku to dość długi czas, żeby przyjrzeć się pewnym zachowaniom chłopaka.
Nie mam takich doświadczeń, ale myślę, że powinnaś zwrócić uwagę na to jak często on pije alkohol;
* jeżeli codziennie np. jedno, dwa piwa, to już może być niepokojący sygnał
*jak on zachowuje się na imprezach, czy dużo pije, czy upija się tak, że np. bełkocze, gada od rzeczy, traci równowagę, itp
* czy w domu, w swoim pokoju ma zawsze dostęp do alkoholu
*czy przy każdej okazji wspólnych spotkań ze znajomymi on proponuje picie alkoholu, czy potrafi bawić się bez %

Jeśli tak jest, to byłabym zaniepokojona.
Jest jeszcze inny problem, mając ojca alkoholika, on sam jest DDA.
Ciężko żyje się z takimi ludźmi, poczytaj sobie trochę czego ewentualnie możesz się w przyszłości spodziewać.

Odnośnik do komentarza

Paciacia, nie wiem, skąd wynika Twój lęk o to, czy chłopak może zostać alkoholikiem. Sam fakt, że ma ojca alkoholika nie przesądza o tym, że sam będzie nadużywał alkoholu. Chyba, że już teraz daje Ci jakieś niepokojące sygnały, np. upija się do utraty przytomności, nie potrafi się rozluźnić bez alkoholu, dba o to, by alkohol był zawsze dostępny w domu itp. Poza tym, jak słusznie zauważyła jonka, Twój chłopak może przejawiać cechy charakterystyczne dla syndromu DDA (być może również i Ty, skoro sama pochodzisz z rodziny z problemem alkoholowym), dlatego pod pewnym względem może być Wam trudno. Odsyłam do tekstów na temat DDA i terapii DDA. Świadomość problemu pomaga w uporaniu się z nim. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...