Skocz do zawartości
Forum

Problemy z koncentracją, trudności w nauce, niska samoocena i nadwrażliwość u 11-latka


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Mama 11-letniego Kuby. Syn ma problemy z koncentracją, trudnością w nauce, wolnym tempem pracy, zapominaniem, niską samooceną i nadwrażliwością. Myślę że to ADD. Szukam w Krakowie lekarza, który by pomógł i potwierdził moją opinię. Nie chcę by trafił do ogólnego gimnazjum, gdzie będą mu dokuczały dzieci, hałas przeszkadzał w koncentracji, a nauczyciele myśleli, że jest leniem jak jest teraz. Dowiedziałam się że nie kwalifikuje się do klasy integracyjnej w szkole publicznej. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Jeśli Pani syn ma problemy poznawcze, kłopoty z koncentracją uwagi, które przekładają się na gorsze wyniki w nauce, a ponadto problemy natury emocjonalnej, czyli niską samoocenę, powinna się Pani zgłosić z dzieckiem do najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której syn będzie fachowo zdiagnozowany i specjaliści (psycholodzy, pedagodzy itp.) stwierdzą, czy Pani syn cierpi rzeczywiście na ADD (attention deficit disorder), czy źródło problemów jest gdzieś indziej. Ponadto zaproponowane zostaną najlepsze formy pracy z dzieckiem. Odsyłam do PPP. Proszę nie zwlekać z diagnozą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...