Skocz do zawartości
Forum

Stres,kondycja,komunikacja,ludzki umysł, nauka


Gość Maciek pesymista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maciek pesymista

Dlaczego tak jest,że niektórzy chłoną bardzo łatwo naukę,a mi idzie to jak po gruzie?.Jak radzić sobie w sytuacji stresowej?co stosować?, w jaki sposób poprawić swoją komunikacje ?jestem introwertykiem słuchaczem, czy ludzki umysł ma ograniczenia do zdobywania wiedzy?. W jaki sposób się szybciej uczyć?.

Odnośnik do komentarza

Zdolności poznawcze zależą od naszego poziomu inteligencji, ale też od pracy. Ćwicząc pamięć, koncentrację uwagi, spostrzegawczość można poprawić niektóre funkcje poznawcze. Efektywność nauki zależy nie tylko od powtórek, ale również od warunków i sposobu, w jaki się uczymy (czy nie przeszkadzają nam hałasy z telewizora albo nie rozprasza muzyka płynąca z radia - są to dystraktory, które mogą utrudniać naukę). Na jakość nauczania mają wpływ także emocje - czy jesteśmy odprężeni, wypoczęci, wyspani. Silny stres może udaremniać wysiłki zmierzające do opanowania jakiegoś materiału. Oczywiście ludzki mózg ma ograniczenia, jeśli chodzi o przyswajanie wiedzy, ale Twój introwertyzm na pewno nie jest czynnikiem, który utrudnia przyswajanie wiadomości. Odsyłam też do tekstu: Szybka nauka. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...