Skocz do zawartości
Forum

pomocy


Gość niemogewytrzymac

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niemogewytrzymac

Mam 14 lat. Często nie mogę spać i przez to mam straszne dołki pod oczami. Ale to nie jest najważniejszy problem..
Tne się,gdy ktoś mnie obrazi w jakikolwiek dotkliwy sposób potrafią krzyczeć w płaczu i oddawać cięcia. Również nie jem prawie żadnych owoców i połowy z warzyw. Gdy patrzę w lustro znów mam ochotę się ciąć. Głodzę się,a jak jem zdarzają się wymioty. Mam myśli samobójcze od wieku 8 lat,wtedy właśnie chciałam się powiesić. Nie wiem co jest stwórcą tych problemów. W domu nie mam patologii ani alkoholizmu. Mam kłamstwa.

Odnośnik do komentarza

Czy możesz porozmawiać z mamą o swoich uczuciach i myślach? Jeśli nie masz takiej możliwości, to chociaż zwróć się po pomoc do wychowawcy lub pedagoga szkolnego. Musisz znaleźć kogoś dorosłego, kto pójdzie z Tobą do poradni psychologicznej. Nierozwiązane problemy z czasem stają się o wiele trudniejsze, dlatego porozmawiaj z zaufanym nauczycielem lub pedagogiem.

Odnośnik do komentarza

Nie masz gdzie wyładować emocji, więc wyżywasz się na własnym ciele.
Zamiast tego wskocz na rower i pedałuj do utraty tchu.
Albo pobiegaj, aż do zmęczenia.
Dobrze byłoby się wykrzyczeć, problem jest ze znalezieniem miejsca, by innych nie przerazić. /Japończycy mają specjalne sale, gdzie można krzyczeć - to wspaniale odblokowuje/
Nie siedź w domu, rusz się gdzieś, gdzie możesz się fizycznie zmęczyć. Organizm tego potrzebuje, a my nie zdajemy sobie z tego sprawy.

W domu nastawiaj sobie muzykę taneczną i głośno śpiewaj i tańcz.
Możesz też walić w poduszkę, by się wyładować.
Czyli znajdź inny sposób na zmniejszenie stresu, nie cięcie.
Walcz o siebie, by normalnie żyć.

Odnośnik do komentarza

Płacz, krzyki, autoagresja, myśli samobójcze, głodówki - to bardzo niepokojące objawy. Czy Twoi rodzice nie widzą, że dzieje się z Tobą coś bardzo złego? Powinnaś porozmawiać z kimś z dorosłych o swoich problemach. Może to być mama, tata, zaufany nauczyciel w szkole, wychowawca, psycholog szkolny. Pozwól sobie pomóc i skorzystaj ze wsparcia specjalisty. Odsyłam też na stronę anonimowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży: http://www.116111.pl/. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...