Skocz do zawartości
Forum

Czy jest ze mną coś nie tak?


Gość samotna16

Rekomendowane odpowiedzi

Gość samotna16

Witam.
Mam 16 lat.Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy wszystko ze mną w porządku.Zawsze byłam nieśmiała, wrażliwa i przyjaźniłam się tylko z małą grupką znajomych, ale wtedy mi to nie przeszkadzało. Odkąd poszłam do gimnazjum coś się zmieniło.Nie akceptuję siebie, a nawet można powiedzieć, że się nienawidzę.Ciągle wydaję mi się, że czegoś mi brakuje i jestem bezwartościowa.Bardzo rzadko wychodzę z domu (oczywiście poza chodzeniem do szkoły, ponieważ tam muszę się pokazywać), bo boję się, że spotkam kogoś po drodze.W okół mnie jest tyle wspaniałych ludzi, a tylko ja jestem nudna i nic nie warta.Jeszcze załamuje mnie fakt, że nie wiem do jakie szkoły chciałabym pójść.Nie wiem dlaczego tak jest.Może chodzi o to, że wszystkim się przejmuję np.kiedyś kolega śmiał się, że jestem gruba więc zaczęłam się odchudzać.Mając 168 cm wzrostu ważyłam 52 kg, a po diecie, którą stosowałam (chociaż nie wiem, czy można to tak nazwać, bo praktycznie nic nie jadłam) ważyłam 48kg, ale i tak uważałam, że jestem za gruba i chciałam chudnąć coraz więcej.Dużo osób mowiło mi, że jestem szczupła i nie powinnam się przejmować tym, co ktoś powiedział,ale ja nie potrafię tak po prostu zapomnieć.Później zaczęłam się ciąć.Chyba chciałam się ukarać za to, jaka jestem i próbowałam o tym wszystkim zapomnieć, ale nie chcę już tego więcej robić, bo przez to czuję się jeszcze gorzej.Doszły do tego myśli samobójcze,ale akurat tego nigdy bym nie zrobiła, bo za bardzo cenię sobie życie,ale zastanawiam się tylko dlaczego padło akurat na mnie, przecież każdy byłby lepszy niż ja i pewnie nie zmarnował by sobie życia.Wiem, że mój problem jest bezsensowny, jak w ogóle można to tak nazwać w porównaniu do problemów innych, ale proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

168 cm, wzrostu i 48 kg. Do tego myślenie, że jest się grubą świadczy o tym, że to już jest anoreksja.
Do tego dochodzą myśli samobójcze, zaniżenie samooceny, to też częste objawy anoreksji.
Zacznij się leczyć, idź do psychologa, a przynajmniej sama poczytaj i coś zmień w swoim życiu.
Jeśli czegoś z tym nie zrobisz, to będzie coraz gorzej i zmarnujesz sobie życie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...