Skocz do zawartości
Forum

Spanie z rodzicem


Gość MumGirl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MumGirl

Mam ogromny problem. Nie potrafię spać sama, z mamą śpię od początku życia. Na początku tato miał pretensje, że mama woli ze mną spać niż z nim. Potem się pogodził z losem. 3 lata temu rodzice się rozwiedli. Te 3 lata bez przerwy śpię z mamą. Nie potrafię inaczej. Nie mogę spać z lampką bo nikt jej nie zgasi a mamy drogi prąd. Spanie ze zwierzęciem lub maskotką również nie działa. Tak jak myślenie o czymś miłym lub liczenie baranów. Sama po prostu nie zasnę. Pomóżcie!
PS. Nie oglądam horrorów ani thrillerów. Tylko komedie romantyczne...

Odnośnik do komentarza

Nie będę się rozwodzić na tym ,że dzieci powinny spać od małego w swoim łóżku,bo sama widzisz jaki jest efekt,
zacznij od spania w jednym pokoju, ale w osobnym łóżku,
co do lampeczki ,to są takie wkładane bezpośrednio do gniazdka ,dające minimalne światło.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Przyzwyczaiłaś się, to się teraz odzwyczaj. Zacznij spać sama.
Początki będą trudne, ale dasz radę, po paru nocach będzie lepiej.
Zmień zwyczaje, bo dorosła dziewczyna śpiąca z mamusią, wygląda dość śmiesznie. A co będzie, jak gdzieś wyjedziesz?
Mamusię weźmiesz z sobą na taki wyjazd?

Odnośnik do komentarza

Ile masz lat? Ja też dosyć długo spałam z mamą. W końcu sama dojrzałam do tego, że już wystarczy, bo to wspólne spanie zaczęło mnie denerwować :) Chrapanie, zabieranie mi kołdry, zajmowanie większej części łóżka w końcu stało się nie do zniesienia. Jeszcze pies się dokładał, więc w sumie spaliśmy w 3 osoby.
Nie wiem co Ci poradzić. Możesz po prostu zacząć chodzić do siebie spać. Na początku pewnie będziesz mieć problemy z zaśnięciem, ale powinnaś w końcu paść ze zmęczenia.
Możesz poszukać plusy spania samej, a minusy spania z mamą. Np. u siebie masz całe łóżko dla siebie, ciszę itp.

Odnośnik do komentarza

MumGirl, ile masz lat? Podejrzewam, że jesteś już sporą dziewczyną. ;) Powiem kolokwialnie - spać z rodzicem w takim wieku to obciach. Zdaję sobie sprawę, że najłatwiej powiedzieć - zacznij spać sama. Trudniej wykonać, skoro dotychczas spałaś tylko z mamą. Mnie bardziej zastanawia, dlaczego przez cały czas spałaś z matką? Czy chodzi tutaj tylko o przyzwyczajenie? Czy może u podstaw wszystkiego leżą jakieś ukryte, może nawet do końca nieuświadomione lęki? Jeśli to kwestia nawyku, raczej łatwo będzie to zmienić poprzez systematyczne odzwyczajanie się od wspólnego spania z mamą. Jeśli jednak w grę wchodzą pewne lęki, wówczas może być trudniej z nauką samodzielnego spania i warto wówczas skonsultować się z psychologiem. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Obciach obciachem... jak sie czlowiek do czegoś przyzwyczai to potem koszmarnie cieżko jest sie odzwyczaić. To takie gadanie sproboj to i tamto...ciezko ot tak sie,ze tak powiem nawrocic.
Faktem jednak jest , że nie mozesz wiecznie spać z mamą. Przyjdzie taki moment,ze bedziesz zmuszona sama zasnąc i co wtedy?
Po prostu proboj powolutku to zmienic,niech mama bedzie przy tobie az zaśniesz i potem wyjdzie z pokoju. Albo spijscie na razie w jednym pomieszczeniu ale w osobnych lozkach.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...