Skocz do zawartości
Forum

Jedzenie mi nie smakuje


Gość Gitro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 16 lat.
Od kilku lat mam pewien problem: Prawie wszystko np. Masło, pomidory, ser, ziemniaki ... itd mi nie smakuje i jak próbuję to zjeść - rzygam. Nie chodzi o moje grymaszenie, ale na prawdę przy jedzeniu prawie wszystkiego odczuwam odruchy wymiotne. Jest garstka jedzenia, które jem, ale problem jest, gdy jadę poza dom np. na wycieczke kilku dniową, bo wtedy nic nie mogę zjeść.

Odnośnik do komentarza

Gitro, czy rodzice wiedzą o Twoim problemie? Nie masz swoich ulubionych potraw? Co lubisz najbardziej jeść? Ile ważysz? Przez Internet nie da się postawić diagnozy, ale unikanie jedzenia i wymiotowanie może spowodować szybkie chudnięcie i zaburzenia odżywania. Powinnaś porozmawiać z kimś o swoich problemach i rozważyć z rodzicami ewentualną konsultację u psychologa albo przynajmniej dietetyka. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Gość MumGirl

Uwaga, miałam podobnie... Na 12 lat ważę 32 kg i nie dobrze mi z tym. Jednak zaczęłam walczyć o zdrowie, jeść posiłki które mi smakują. Wzbogacaj posiłki o jajka, masło, sery i mięso. Rano 2 kanapki, do szkoły 2 kanapki ( lub do pracy ), obiad syty (np. surówka, mięso, ziemniaki, zupa) deser (galaretka, batonik, słodka surówka, chipsy) Owoc, kolacja 2 kanapki, zupa mleczna. To wystarczy do optymalnej wagi. Pozdrawiam i ciepło myślę, MumGirl

Odnośnik do komentarza

Rodzice wiedzą, ale uważają to za mój grymas i wymysły. Ważę 55 kg, mam 16 lat i jestem facetem. Ulubionych potraw nie mam, ale jem prawie wszystkie zupy, nie smakuje natomiast np. warzywa, spagetti, niektóre rodzaje szynek, a już najbardziej ciągnie mnie na wymioty, jeśli coś jest taką papką np. sosy, ziemniaki, sery topione.

Odnośnik do komentarza

Masz taki odruch od jakiegoś czasu czy juz dłuzej? Moze sie czymś bardzo przejmujesz,stresujesz i to tez sprawia ze nie masz ochoty na jakiekolwiek jedzenie? A moze jakas choroba sie za tym kryje? Trzeba by zgłębić ten problem bardziej...

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...