Skocz do zawartości
Forum

Czy to dyskalkulia?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam na imię Paweł obecnie chodzę do 2 klasy technikum informatycznego.Odkąd tylko pamiętam miałem problem z matematyką.To uczucie kiedy twoją pasję,hobby ogranicza 1 przedmiot szkolny ;/. Na początku w podstawówce już miałem problem z pojęciem ułamków itp. Nie jestem jakiś ułomny bo nie mam problemu z czytaniem, jak miałem w podstawówce uczyć się wiersza na pamięć to zakuwałem go w 15 minut gdzie inni musieli powtarzać po 10 razy, to samo z j.polskim historią, biologią.Wydawało mi się wtedy,że to z lenistwa,ale odkąd pamiętam miałem problem z zadaniami gdzie trzeba było pomyśleć jedynie co mi dobrze wychodziło to obliczanie pól itp bo tam wystarczy pod wzór liczyć.No i tak przechodziłem z klasy do klasy od 1 gimnazjum co roku miałem zagrożenie(nigdy nie miałem poprawki). Będąc w sklepie zawsze odchodzę od kasy i przeliczam resztę bo strasznie wolno liczę i sprawdzam czy nie zostałem oszukany.Pomimo uczenia się tabliczki mnożenia całej nie znam jedynie tyle co na pamięć wykułem parę przykładów.Dopiero teraz sobie zdałem sprawę w jakim bagnie jestem.Korki nie pomagają kolega,który też ma rozszerzoną matmę próbował pomóc i nic nie dało jestem totalnie zdołowany ;/. I wiem co sobie myślicie ,,po cholere szedłeś do technikum informatycznego jak nie znasz podstaw matematyki'' ale poszedłem dlatego,że znam się na komputerach lubię przy tym szperać(nie tylko grać jak to się niektórym wydaję). Starałem się gdy miałem motywację żeby dostać pozytywną ocenę z prostych funkcji kwadratowych,uczyłem się i gdy przyszedł sprawdzian a ja nie potrafiłem zrobić żadnego zadania otwartego, załamka.... Chodzi o to,że nawet na lekcji jak coś pojmę,zadania z podręcznika to na sprawdzianach dostaję takie zadania, których nie potrafię nawet zacząć. Dodam jeszcze,że mój ojciec ma taki problem(sam kończył zawodówkę ,bez obrazy)nie jest właśnie taki ,,kumaty''. Może ktoś z was ma ten problem albo zna kogoś takiego i mógłby się podzielić swoją wiedzą na ten temat bardzo bym prosił.Z góry dziękuje za pomoc.Sory za chaotyczną wypowiedź jestem zmęczony i wykończony psychiczne kolejne próby nauki i nic ;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...