Skocz do zawartości
Forum

Mam srogi/smutny wyraz twarzy ...


Gość abba00

Rekomendowane odpowiedzi

Gość abba00

Przez co chyba ludzie nie odbierają mnie pozytywnie na pierwszy rzut oka,a ja w gruncie rzeczy jestem bardzo nieśmiała i raczej staram się być miła , w sytuacjach krepujacycch robię taką nadeta mine np.jak widzę że się spodobalam jakiemuś facetowi to odrazu odstraszamm bo nie chce by się do mnie zbliżał więc zniechęcam obojętnością i taką przybita miną, są jakieś sposoby by to zmienić? ;( zdarzyło się parę razy ze jakiś dziadek lub ktoś podszedł i powiedział że bym się uśmiechnęła a nie smuciła...Faceci się mną prawie w ogóle nie interesują ;( nie woem czy przez ten wyraz twarzy czy po prostu uważają mnie za kaszalota. Z drugiej strony tylko te śliczne dziewczyny mogą sobie pozwolić na kaprysy bo zawsze będą miały adoratorów,a takie nijakie z wyglądu jak ją nie mają tyle "swobody" bo odrazu zostają negatywnie ocenianione.Chciałabym mieć ciepłe spojrzenie, i uśmiech w oczach jak tego dokonać?

Odnośnik do komentarza
Gość karella

Mam taki sam problem,jak jakis chłopak patrzy sie na mnie,robie taką powazną,nie miłą mine,unikam kontaktu wzrokowego,choc wcale tego nie chce,wydaje mi ze ze mam to przez fobie społeczną (nie mam stwierdzonej,ale wszystkie objawy na to wskazują)

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego można się nauczyć, uśmiechu też.
Ćwiczcie przed lustrem uśmiech - jednocześnie myśląc / a jeszcze lepiej mówiąc to na głos/ o tym, że jestem atrakcyjna, odważna i kocham siebie.
Zobaczycie, jakie to na początku jest trudne! Jednak z czasem, gdy będziecie ćwiczyły, przyjdzie to wam z łatwością.
Wtedy nabierzecie pewności siebie.
I nie przejmujcie się, że nie wyglądacie jak z okładki magazynu. To są zwykłe dziewczyny, ale retusz zdjęć robi cuda.

Odnośnik do komentarza
Gość męskim okiem

Tzw. "bitch face". Problem wielu osób. Jednocześnie obnaża bardzo niedojrzałą stronę innych ludzi - oceny przez wygląd.

Zastanówcie się - na czyim zdaniu Wam zależy? Na zdaniu pustych ludzi, którzy nie myślą, tylko wydają oceny o innych ludziach na podstawie twarzy? Sorry, ale dla mnie ktoś taki to dno i wysypisko śmieci i nie zaprzątam sobie nim/nią głowy. A jak potraktuje mnie źle, odpłacę od razu tym samym z nawiązką i drugi raz już nie spróbuje, przynajmniej do mnie. I nie będę się nad tym zastanawiać, bo życie jest za krótkie na takie bzdury.

Moim zdaniem macie z tym problem większy, niż Wasi obserwatorzy, gdyż zbyt mocno zależy Wam na akceptacji otoczenia. A to naprawdę droga donikąd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...