Skocz do zawartości
Forum

jak rozstać się z psychologiem


Gość maja122

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM! Bardzo potrzebuję Waszej pomocy.Chodzę do psychologa długo,bo już kilka lat z przerwami.Jest wspaniałą osobą,strasznie się z nią zżylam.Ufam jej jak nikomu innemu,ona w najgłębszym stanie depresji uratowała mi życie.Przekroczyłysmy granicę Terapeutka/pacjent i wiem że powinnam całkowicie z niej zrezygnować.Ale boję się zostać sama,jak zakończyc te wizyty?Jak jej się odwdzięczyć,podziękować?Ona mnie uratowała o czym nikt nie wie,rzuciła wszystko i przyjechała.Już miało mnie tu nie być.Jak jej się odwdzięczyć?Dodam że nigdy nie zapłaciłam za wizytę bo przyjmuje na nfz. Zwykłe słowo dziękuję to stanowczo za mało.Proszę o rady

Odnośnik do komentarza

maja122, rozumiem, że czujesz się zobowiązana wobec swojej terapeutki, z którą łączą Cię dość bliskie relacje. Zrozum jednak, że skuteczna terapia to taka, która umożliwia normalne funkcjonowanie po jej zakończeniu. Musisz nauczyć się żyć bez terapeutki, bez cotygodniowych spotkań z nią. Korzystając z terapii na NFZ, psycholog również ma płacone, zatem nie masz żadnego długu wdzięczności. Zdaję sobie sprawę, że terapeutka pomogła Ci w najtrudniejszych dla Ciebie chwilach. Możliwe, że zrobiła więcej niż "zwykłe spotkanie z klientem". Niemniej jednak powinnaś zakończyć terapię, by nie dopuścić do uzależniania się od terapeutki. Zakańczanie terapii to proces, zatem to będzie jeszcze jakiś czas trwać. Słowo "dziękuję" i satysfakcja z własnego życia (bez terapii) będzie najlepszą nagrodą dla Twojej psycholog. Zapewniam. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...