Skocz do zawartości
Forum

Zaburzenia lękowe


Patk

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Dodalam pytanie z moim problem i dostała odpowiedz za która bardzo dziękuje, jednak nie mogę bezpośrednio pod pytaniem zapytać o inne informacje lekarza, dlatego chciałabym zapytać tutaj. Podam link do mojego problemu: https://portal.abczdrowie.pl/pytania/klucia-w-klatce-piersiowej-spowodowane-stresem . Chciałabym zapytać czy ma na to wpływ to ze w grudniu zmarła mi babcia od tego czasu boje się sama zasypać gdy jest ciemno. Boje się tego ze przyjdzie do mnie. Mimo ze nie wyczuwam żadnych znaków ani nie śni mi się w sposób w którym chciałaby mi cos przekazać. Mimo to odczuwam lek. Wtedy zazwyczaj spie ze swoim psem, minimalnie mi to pomaga, ze ktoś jest przy mnie lub tez zasypiam gdy domownicy jeszcze nie śpią. Myslalam ze mój problem nie ma nic z tym wspólnego. Jednak po odpowiedzi lekarza zmienilam zdanie. Czy mogę jakoś sobie z tym sama pomoc?

Odnośnik do komentarza

Patk, nie da się przez Internet stwierdzić, co jest przyczyną Twoich stanów lękowych. Możliwe, że ma na to wpływ niedawne wydarzenie, jakie przeżyłaś dość mocno, a mianowicie śmierć babci. Niemniej jednak to tylko przypuszczenie, które należałoby zweryfikować u psychologa. Wspominasz o stresie przed egzaminami maturalnymi, problemach ze snem, problemach z oddychaniem, kłuciu w klatce piersiowej - to wszystko może wynikać z nadmiernego napięcia, a nadmierny stres z kolei może skutkować nerwicą (zaburzeniami lękowymi). Postaraj się zadbać o zdrową dietę, aktywny wypoczynek i relaks. Aktywność fizyczna pomaga się odprężyć i wspomaga produkcję naturalnych hormonów szczęścia. Myślę jednak, że warto też porozmawiać ze specjalistą. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...